موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی علمی_آموزشی

a/118237 :کد

محققان لندنی؛

تحقیقی جدید درباره کودکان بدنیا آمده از مادران با سنین بالا

  پنجشنبه ۰۵ اسفند ۱۳۹۵ — ۰۹:۳۰
تعداد بازدید : ۲۰۴   
 تحلیل ایران -تحقیقی جدید درباره کودکان بدنیا آمده از مادران با سنین بالا

پژوهش محققان دانشگاه علوم سیاسی و اقتصادی لندن نشان می‌دهد کودکانی که از مادرانی با سنین بالا به دنیا می‌آیند مهارت‌های زندگی را سریع‌تر یاد می‌گیرند.

به گزارش تحلیل ایران، محققان لندنی می‌گویند کودکانی که از مادرانی با سن بالا متولد می‌شوند در مقایسه با کودکان دیگری که از مادران جوان به دنیا می‌آیند مهارت‌های تفکری بهتری را از خود نشان می‌دهند.


در مقایسه با سال‌های قبل امروزه زنان تمایل بیشتری دارند تا در سنین بالا فرزند خود را به دنیا بیاورند؛ بنابراین توجه بیشتری را به کودکان خود نشان می‌دهند که همین مسئله می‌تواند مهارت‌های شناختی کودکان را بهبود بخشد. طبق این گزارش، مهارت شناختی از این نظر مهم است که شاخص قوی برای عملکردهای کودکان به ویژه در دستاوردهای شغلی و تحصیلی کودکان محسوب می‌شود.پیشتر زنان در سنین بالا کودکان سوم و چهارم خود را به دنیا می‌آوردند که به همین خاطر انرژی بدنی و روحی لازم برای پرورش آنها نسبت به کودکان اولی کمتر می‌شد.


تسنیم نوشت: محققان دانشگاه علوم سیاسی و اقتصادی لندن، با بررسی و تحلیل اطلاعات سه تحقیقی که پیشتر روی کودکان انگلیسی متولد شده در سال‌های 1958، 1970، 2001 صورت گرفته بود به نتایج جالبی رسیدند.نتایج بررسی‌ها نشان می‌داد که امروزه مادران در سن بالاتری نسبت به گذشته باردار می‌شوند و کودکان متولد شده از آنها نیز مهارت‌های تفکر بهتری را نسبت به کودکان به دنیا آمده از مادران جوان از خود نشان می‌دهند.مادران با سن بالاتر اغلب تحصیلکرده‌تر، دارای شغل و حتی تمایل کمتری برای کشیدن سیگار در دوران بارداری دارند که همگی اینها به طور مستقیم و غیر مستقیم روی جنین تاثیر می‌گذارد.

                               

کودکان     مادران     مهارت     تفکر     شاخص    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :