موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست و امنیت

a/118290 :کد

نیروهای مسلح ایران

اشرافیت کامل اطلاعاتی نیروهای مسلح ایران بر تحرکات منطقه

  پنجشنبه ۰۵ اسفند ۱۳۹۵ — ۱۵:۱۷
تعداد بازدید : ۲۳۸   
 تحلیل ایران -اشرافیت کامل اطلاعاتی نیروهای مسلح ایران بر تحرکات منطقه

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در پاسخ به ادعای برخی از مسئولان کشورهای دیگر،‌گفت: نیروهای مسلح ایران کاملا هوشیار و آماده هستند و بر تحرکات منطقه اشراف کامل اطلاعاتی دارند.

به گزارش تحلیل ایران ، سرلشکر پاسدار محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در جمع خبرنگاران با اشاره  با اظهارات برخی مقامات کشورها در کنفرانس امنیتی مونیخ،گفت: نیروهای مسلح ایران از حیث شاخص‌هایی که میزان امنیت ملی، آرامش، آمادگی و سطح بازدارندگی را نشان می‌دهند در بهترین وضعیت به سر می‌برند.

وی با تاکید بر این که نیروهای مسلح ایران کاملا هوشیار و آماده هستند و بر تحرکات منطقه اشراف کامل اطلاعاتی دارند، افزود: این ‌گونه اظهارات نشان‌دهنده عقب‌ماندگی آنان است و از بابت این موضع گیری‌ها و تندی‌ها به لحاظ امنیت ملی هیچ نگرانی وجود ندارد.

سرلشکر باقری همچنین با اشاره به مصوبات جلسه هیات امنای بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گفت: در این جلسه، عضویت رییس سازمان برنامه و بودجه و رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در هیات امنای بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مصوب شد.

به گفته رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، همچنین در این جلسه دو آیین‌نامه ثبت، نگهداری و مراقبت از اماکن، اراضی و آثار به جا مانده از سال‌های جنگ تحمیلی و  نگهداری و ثبت اسناد مربوط به دفاع مقدس، مورد تصویب اعضا قرار گرفت. است.

وی با اشاره به پیشنهاد یکی از اعضای هیئت امنا درباره مشارکت راهیان نور در مسئله درختکاری و کمک به کاهش گرد و غبار در استان خوزستان گفت: اگر دولت مقدمات کار را فراهم سازد،  نیروهای مسلح و راهیان نور  آمادگی کمک به مردم خوزستان را دارند.

سرلشکر باقری خاطرنشان کرد: البته نیروهای مسلح ظرف 2 هفته اخیر، خودروهایی که برای شستشوی مقرهای سیستم انتقال برق و سامانه‌هایی که برای انتقال آب مورد نیاز بود، در اختیار وزارت نیرو و دستگاه‌های اجرایی استان خوزستان قرار داد که این کمک‌رسانی ادامه خواهد داشت و نیروهای مسلح همچون گذشته، آماده همکاری با دولت محترم برای حل مشکلات هستند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به بازدید نزدیک به 6 میلیون نفر از مردم در سال گذشته از مناطق عملیاتی دفاع مقدس،افزود: موضوع دیگری که در جلسه هیات امنای بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مورد تاکید قرار گرفت، بحث راهیان نور و استقبال عظیم ملت شریف و خصوصا جوانان  از این جبهه بزرگ فرهنگی بود. امسال هم این روند ادامه خواهد داشت و همه مقدمات برای انجام این کار عظیم فرهنگی صورت گرفته است.

تسنیم نوشت : سرلشکر باقری از دیدار آتی خادمین و دست‌اندرکاران راهیان نور با امام خامنه‌ای خبر داد و افزود: با موافقت مقام معظم رهبری جمعی از خادمین و دستندرکاران حرکت فرهنگی عظیم راهیان نور در روز 16 اسفند ماه سال جاری به دیدار مقام معظم رهبری رفته و از بیانات معظم له بهره مند خواهند شد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :