موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی تغذیه

a/118346 :کد

روغن پالم

روغن "پالم" خطرناک است؟

  جمعه ۰۶ اسفند ۱۳۹۵ — ۱۱:۴۶
تعداد بازدید : ۲۶۳   
 تحلیل ایران -روغن "پالم" خطرناک است؟

رییس مرکز روغن‌ها و چربی‌های معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی با بیان اینکه همه انواع روغن مضرات خاص خود را دارند، گفت: در مواردی که مجبور به استفاده از روغن جامد باشیم، روغن پالم به روغن‌های گیاهی جامد ترجیح داده می شود

به گزارش تحلیل ایران دکتر کامبیز ورمیرا اظهار کرد: روغن پالم از گیاهی به نام "پالم" که عمدتا در آسیای شرقی کشت می‌شود، به دست می‌آید.

وی افزود: نوع اسیدهای چرب این روغن عمدتا اشباع است و به همین علت این روغن به شکل جامد است و در محصولاتی همچون پخت شیرینی که مجبور به استفاده از روغن جامد هستیم، از این روغن استفاده می‌شود.

ورمیرا تصریح کرد: با توجه به اینکه این نوع روغن بصورت طبیعی جامد است، در مواردی ازجمله پخت شیرینی که نیاز به استفاده از روغن جامد است، ترجیحا بهتر است به جای استفاده از روغن گیاهی جامد هیدوژنه از روغن پالم استفاده شود، زیرا اسیدهای چرب روغن هیدروژنه از نوع ترانس است که مضرات بیشتری دارد.

این مسئول با هشدار در خصوص استفاده از روغن پالم در صنایع لبنی، گفت: لبنیات حاوی چربی هستند و نیازی به استفاده از روغن یا چربی در آنها نیست.

وی افزود: متاسفانه برخی افراد سودجود چربی لبنیات را به خامه و کره تبدیل کرده و با قیمت بالایی به فروش می‌رسانند و از طرف دیگر از روغن پالم که ارزانتر است در ماست و سایر مواد لبنی پرچرب استفاده می‌کنند که این کار مضرات فراوانی دارد و قابل قبول نیست که خوشبختانه در حال حاضر در صنایع لبنی جلوی استفاده از روغن پالم گرفته می‌شود.

ایسنا نوشت : وی یادآور شد افراد باید تا حد امکان مصرف هر نوع روغن را کاهش دهند، اما در خصوص مواردی که مجبور به استفاده از روغن جامد باشند روغن پالم ترجیح داده می‌شود.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :