موضوعات ‌مرتبط: فناوری گوشی

a/118362 :کد

سامسونگ

تدابیرسخت‌گیرانه مالی سامسونگ به دنبال دستگیری نایب رئیس این شرکت

  جمعه ۰۶ اسفند ۱۳۹۵ — ۱۶:۳۹
تعداد بازدید : ۲۸۹   
 تحلیل ایران -تدابیرسخت‌گیرانه مالی سامسونگ به دنبال دستگیری نایب رئیس این شرکت

تدابیر سخت‌گیرانه مالی سامسونگ به دنبال دستگیری نایب رئیس این شرکت

به گزارش تحلیل ایران، حتماً به یاد دارید که چندی پیش و به دستور قاضی دادگاه «سنترال دیستریکت» سئول، لی جائه-یونگ، نایب رئیس و در واقع مرد شماره یک کمپانی سامسونگ به اتهام پرداخت رشوه به رئیس جمهور سابق کره جنوبی بازداشت شد.

حال مدیران این شرکت کره ای اعلام کردند که به منظور جلوگیری از بروز چنین اتفاقاتی، تدابیر سخت‌گیرانه مالی در این شرکت حکمفرما خواهد بود.

سامسونگ در تازه‌ترین واکنش خود در این خصوص اعلام کرد که از این پس، نظارت و کنترل بیشتری را بر روی حمایت ها و پرداخت های مالی به سایر شرکت ها اعمال خواهد شد به طوری که پرداختی های بیش از یک میلیاد وون (تقریباً 882 هزار دلار) توسط کمیته ای متشکل از «مدیران غیروابسته» مورد بررسی و نظارت قرار خواهد گرفت.

این در حالیست که قبل از این اتفاق، تنها پرداختی های بیش از 680 میلیارد وون (تقریباً 600 میلیون دلار) به شرکت های شخص ثالث توسط مدیران ارشد این کمپانی کنترل می شد.


با این حال، اتخاذ چنین اقدام از سوی سامسونگ چندان هم دور از ذهن نبود چرا که اتفاقات اخیر به اعتبار و وجهه این شرکت خدشه وارد کرد. از این رو، مدیران این شرکت برای جلب اعتماد دوباره مشتریان و همچنین سرمایه گذاران می بایست اقداماتی را انجام می دادند که این دستور نیز در ذیل آن ها می گنجد.

تابناک نوشت: برای آن دسته از کاربرانی که اطلاعات چندانی از این موضوع ندارند باید بگوییم که لی جائه—ونگ که پس از سکته قلبی پدرش به عنوان رئیس بالفعل در سامسونگ ایفای نقش می کرد، چیزی حدود 36 میلیارد دلار را از شرکت های زیرمجموعه به دو بنیاد متعلق به چوی سون-سیل، رئیس جمهور سابق کره جنوبی پرداخت کرده بود تا از این طریق، بتواند با کمک وی فرآیند ادغام دو شرکت وابسته به سامسونگ را تسهیل کند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :