موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/118521 :کد

معاون رئیس‌جمهور آمریکا ؛

ترامپ اجازه دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای را نمی‌دهد

  شنبه ۰۷ اسفند ۱۳۹۵ — ۲۲:۱۰
تعداد بازدید : ۲۳۵   
 تحلیل ایران -ترامپ اجازه دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای را نمی‌دهد

معاون رئیس‌جمهور آمریکا در اظهاراتی مغرضانه در جمع یهودیان مدعی شد ترامپ هرگز به ایران «اجازه» دستیابی به سلاح هسته‌ای را نمی‌دهد.

 به گزارش تحلیل ایران،پایگاه اینترنتی جوئیش تلگرافیک ایجنسی (جی تی ای) در گزارشی نوشت معاون رئیس جمهور آمریکا در جمع یهودیان ادعا کرد ترامپ اجازه نمی‌دهد ایران به سلاح هسته‌ای دست یابد.

 
در این گزارش آمده است: مایک پنس، معاون رئیس جمهور آمریکا، به جمهوری‌خواهان یهودی وعده داد که دولت ترامپ «هرگز» به ایران «اجازه نخواهد داد» به سلاح هسته‌ای دست یابد، اما او در عین حال از وعده دونالد ترامپ، رئیس جمهور، درباره انتقال سفارت خانه آمریکا به بیت‌المقدس عقب‌نشینی کرد.
 
پنس روز جمعه در کنفرانس سالانه ائتلاف یهودیان جمهوری‌خواه گفت: «ما به ایرانی‌ها گفتیم که باید تقویم را چک کنند، یک رئیس جمهور جدید در کاخ سفید حضور دارد.»او در هتل ولنتاین لاس وگاس -که به شلدون آدلسون حامی اصلی جمهوری‌خواهان و آرمان‌ها در حمایت از اسرائیل تعلق دارد- همچنین گفت: «رئیس جمهور ترامپ هرگز به ایران اجازه نخواهد داد به سلاح هسته‌ای دست یابد. این قول جدی من به شماست.» 
 
جوئیش تلگرافیک نوشت: جمهوری‌خواهان یهودی و همچنین مقامات اسرائیل و بیشتر افراد جامعه حامی اسرائیل از توافق هسته‌ای دولت اوباما با ایران انتقاد کرده اند؛ توافقی که سبب کاهش تحریم‌ها در ازای محدود شدن برنامه هسته‌ای ایران شده است. باراک اوباما، رئیس جمهور سابق آمریکا -که همچنین وعده داده بود مانع از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای شود- گفته بود توافق هسته ای بهترین ابزار برای رسیدن به چنین هدفی محسوب می شود.
 
باشگاه خبرنگاران نوشت: با این حال، پنس نگفت که دولت ترامپ توافق هسته‌ای را بر خواهد چید. مشاوران بلندپایه ترامپ اعلام کرده‌اند که اجرای سخت‌گیرانه توافق هسته‌ای گزینه بهتری در این مرحله محسوب می شود.پنس همچنین به صورت قابل توجهی از وعده انتخاباتی ترامپ برای انتقال سفارتخانه آمریکا از تل‌آویو به بیت المقدس عقب‌نشینی کرد و گفت دولت «در حال ارزیابی است تا ببیند آیا سفارت خانه باید منتقل شود یا خیر.»در ادامه این گزارش آمده است: خود ترامپ نیز از زمان به قدرت رسیدن در ماه گذشته، از این وعده عقب‌نشینی کرد، اما فرستادن پنس -که سال ها به جامعه حامی اسرائیل نزدیک بود- برای انتقال این پیام به مخاطبان به شدت حامی اسرائیل نشانه خاتمه هر گونه امیدی در این باره است که این سفارت خانه به زودی منتقل خواهد شد.
 
جوئیش تلگرافیک در ادامه نوشت: پنس همچنین بار دیگر به این گروه اطمینان داد که دولت ترامپ با «یهودی‌ستیزی» مقابله خواهد کرد. گروه‌های یهودی -از جمله ائتلاف یهودیان جمهوری‌خواه که از ترامپ حمایت کرده اند- به علت فقدان حساسیت در دولت در قبال احساسات مرتبط با حملات ضد یهودیان به ویژه در بحبوحه افزایش تهدید به بمب‌گذاری در مراکز جامعه یهودیان، دچار نگرانی شده‌اند.پنس در بخشی دیگر از اظهاراتش، به حضور خود در تلاش برای پاکسازی در یک قبرستان یهودی در منطقه سنت لوئیس اشاره کرد که چندین مقبره در آنجا ویران شده است.او گفت: «اجازه دهید واضح صحبت کنم، ما این گونه اقدامات شرم‌آور در ویران کردن این مقبره ها و همچنین افرادی را که این اقدامات را مرتکب شده‌اند، با شدیدترین لحن ممکن محکوم می کنیم.» او افزود: «انزجار و یهودی‌ستیزی در آمریکا جایی ندارد.»
 
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :