موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی تلفن همراه

a/118522 :کد

طبق گزارش؛

چرا نباید تلفن همراهمان را روت کنیم؟

  شنبه ۰۷ اسفند ۱۳۹۵ — ۲۲:۲۲
تعداد بازدید : ۱۹۵   
 تحلیل ایران -چرا نباید تلفن همراهمان را روت کنیم؟

در این گزارش با ذکر ۵ دلیل به شما می گوییم که چرا نباید تلفن همراهتان را روت کنید.

 به گزارش تحلیل ایران، باشگاه خبرنگاران نوشت: روت کردن تلفن همراه به معنی دسترسی کامل و بدون محدودیت به تمامی قسمت های تلفن همراه و فاش شدن قسمت های پنهان آن است. این کار جدای از محاسنی که به گفته برخی از کاربران دارد می تواند اثرات جبران ناپذیری را بر روی گوشی هوشمندتان بگذارد.

 
چرا نباید تلفن همراه را روت کرد؟

1. انقضای گارانتی تلفن همراه
روت کردن موجب می شود تا گارانتی تلفن همراه شما باطل شود. فرایند روت دقیقا بر ضد قوانین شرکت های سازنده تلفن همراه است بنابراین اگر می‌خواهید تلفن همراهتان تحت گارانتی شرکت باقی بماند باید از روت کردن آن اجتناب کنید؛ چراکه در غیر اینصورت گارانتی به طور کامل از بین می‌رود.

 

2. روت، تلفن همراهتان را تبدیل به یک آجر می‌کند!
هنگامیکه شما تلفن همراهتان را روت می کنید در واقع آن را به یک تکه آجر تبدیل کرده اید. می پرسید چرا؟از آنجایی که انجام این کار به دانش کافی و اطللاعات کامپیوتری نیاز دارد و شما باید برای انجام این کار دقیقا دنبال روش خاص برای مدل گوشی خودتان بگردید، گاهی ممکن است حین روت کردن،دستگاه از کار بیافتد و فرایند بوت شدن را متوقف کرده؛ حالتی که در اصطلاح به آن Bricking می‌گویند.

با کمی تامل می توان دریافت که بهتر است تلفن همراهتان را به خاطر دسترسی بیشتر به قسمت های مختلف تبدیل به یک شئ بی ارزش نکنید.

3. وارد شدن آسیب های غیرقابل برگشت
روت کردن آسیب های جبران ناپذیری را به گوشی وارد می کند و این امر می تواند تا جایی پیش رود که شما را وادار به تعویض گوشی و یا پرداخت هزینه های هنگفت جهت تعمیر آن کند. البته باید به این نکته هم توجه کرد که شاید هیچ گاه تلفن همراهتان پس از تعمیر مانند روز اول کار نکند!

با روت کردن سیستم‌عامل، شما می توانید به فایل‌های سیستمی دسترسی داشته باشید و این امر امنیت دستگاه شما را کاهش می‌دهد و به دنبال آن بدافزارها راحت‌تر از گذشته فعالیت‌های مخرب خود را انجام می دهند و براحتی به تمام بخش‌های سیستم‌عامل دسترسی یابند. با تمام این احوال اگر تلفن همراهتان را روت کردیدبهتر است برای جبران امنیت از دست رفته از نرم‌افزارهای امنیتی و ویروس‌یاب‌ها کمک بگیرید.

4. کاهش عملکرد باتری تلفن همراه
اگر مصمم هستید تلفن همراهتان را روت کنید باید از این نکته نیز باخبر باشید. یکی دیگر از مشکلاتی که ممکن است با انجام این کار به وجود آید این است که باتری تلفن همراهتان دیگر مثل سابق به خوبی عمل نکند. این کار می تواند به سرعت عملکرد باتری را تحت تاثیر قرار دهد.

توسعه دهندگان تلفن همراه، عمر باتری را بر اساس میزان سطح دسترسی تعریف شده کاربر به قسمت های مختلف گوشی البته بدون در نظر گرفتن فرآیند روت تعیین کرده اند بنابراین با انجام این کار شما با کارآیی بد باتری مواجه خوهید شد.

5. کاهش کارایی تلفن همراه
جدای از دلایل ذکر شده برای انجام ندادن روت (وارد شدن آسیب های غیرقابل برگشت، منقضی شدن گارانتی و...)، یکی دیگر از مشکلاتی که این کار برای شما به وجود می آورد این است که ممکن است کارایی تلفن همراهتان بر اثر انجام این کار به شدت کاهش یافته و شما مجبور باشید با دستگاهی کار کنید که مدام هنگ می کند و قادر به انجام خواسته های شما نیست.


6. حذف فایل های سیستمی به دلیل افزایش خطای کاربر
از آنجایی که با روت کردن، دستگاه شما به تمام بخش‌های سیستم‌عامل از جمله فایل های سیستمی دسترسی خواهید داشت اگر به اشتباه فایل سیستمی را حذف و یا آن را با تنظیمات نادرستی ویرایش کنید این احتمال وجود دارد که سیستم‌عامل دستگاه به درستی عمل نکرده و یا حتی بوت نشود! برای جبران این مشکل هم مجبور خواهید بود مجددا سیستم عامل را بر روی تلفن همراهتان نصب کنید.

7. عدم دریافت پیام‌های به‌روزرسانی خودکار سیستم عامل

احتمال می رود پس از انجام این کار دیگر پیام‌های به‌روزرسانی خودکار سیستم عامل را از طریق شبکه وای‌فای دریافت نکنید. گفتنی است؛ می‌توانید آپدیت‌ها را به‌صورت دستی و از طریق دریافت فایل‌ها و فلش کردن روی تلفن همراهتان نصب کنید.حال با توجه به نکات گفته شده به نظر می‌رسد دسترسی بی چون و چرا و نامحدود به تمامی قسمت های گوشی به آسیب دیدن و بعضا تعویض آن نمی ارزد پس بهتر تصمیم بگیریم.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :