موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی مخابرات

a/118593 :کد

مخابرات ؛

شرایط جدید تخلیه خطوط بدهکار تلفن ثابت

  یکشنبه ۰۸ اسفند ۱۳۹۵ — ۱۱:۰۲
تعداد بازدید : ۳۵۲   
 تحلیل ایران -شرایط جدید تخلیه خطوط بدهکار تلفن ثابت

در گذشته در صورت عدم پرداخت دو دوره قبض تلفن ثابت، خط دوطرفه قطع و پس از یک سال تخلیه می‌شد اما با شرایط جدید خط دو قبض بدهکار تا نرسیدن به سقف ودیعه قطع یک طرف می‌شود تخلیه تنها با رضایت مشترک است.

به گزارش تحلیل ایران، داود زارعیان در گفت‌وگو با فارس با اشاره به اجرای سراسری فاز نخست آیین‌نامه ساده‌سازی خدمات مخابراتی در مناطق مخابراتی کشور اظهار داشت: براساس این آیین‌نامه شرایط تخلیه خطوط بدهکار تلفن ثابت به نفع مشترک تغییر کرده است. در گذشته در صورت عدم پرداخت دو دوره قبض خط دوطرفه قطع و پس از گذشت یک سال از بدهی تخلیه می‌شد.

وی ادامه داد: در شرایط جدید در صورت عدم پرداخت دو دوره پی‌درپی قبض، خط تا نرسیدن به سقف ودیعه قطع نمی شود. علت عدم پرداخت را از مشترک جویا خواهیم شد، اگر مایل به واگذاری خط بود خط تخلیه می‌شود و اگر مایل به حفظ خط بود به مشترک فرصت داده می شود که در نهایت در صوررت عدم پراخت صورت‌حساب پس از یک سال، اقدامات برای تخلیه خط آغاز شد.

 

در صورت تمایل مشترک به حفظ خط امکان قسطی کردن بدهی نیز وجود دارد. سقف ودیعه در خط های قدیمی دارای ودیعه 90 هزار تومان و در خط های جدید بدون ودیعه 20 هزار تومان است که احتمالا سقف ودیعه 20 هزار تومانی افزایش یابد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :