موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/118625 :کد

به نقل از پولیتیکو؛

تصمیم آمریکا برای خروج از شورای حقوق بشر سازمان ملل

  یکشنبه ۰۸ اسفند ۱۳۹۵ — ۱۷:۰۴
تعداد بازدید : ۱۸۲   
 تحلیل ایران -تصمیم آمریکا برای خروج از شورای حقوق بشر سازمان ملل

کنگره آمریکا طرحی را برای خارج شدن این کشور از شورای حقوق بشر سازمان ملل آماده کرده است.

 به گزارش تحلیل ایرانبه نقل از پولیتیکو؛ دو منبع آگاه که نامشان فاش نشده است اعلام کردند نمایندگان جمهوری خواه طرحی را برای خروج آمریکا از شورای حقوق بشر سازمان ملل به کنگره این کشور ارائه داده‌اند. 

 
این طرح قرار است از سوی "دونالد ترامپ"، رئیس جمهور آمریکا، "رکس تیلرسون" وزیر خارجه و "نیکی هیلی" نماینده دائم این کشور در سازمان ملل نیز بررسی شود. در صورت تصویب در کنگره و تایید نهایی این افراد، برای عملی کردن این طرح اقدام خواهد شد.گفته می‌شود یکی از دلایل اصلی نارضایتی جمهوری‌خواهان آمریکا از شورای حقوق بشر سازمان ملل، قطعنامه‌های ضدصهیونیستی این نهاد بین‌المللی است. اقدامات ضدانسانی رژیم صهیونیستی بار‌ها از سوی شورای حقوق بشر سازمان ملل مورد انتقاد قرار گرفته و سیاست‌های تل‌آویو در بیشتر مواقع با محکومیت این شورا روبرو بوده است.
 
هنوز خبری درباره حاضر نشدن نمایندگان آمریکا در جلسه بعدی این شورا که فردا –دوشنبه- برگزار می‌شود، اعلام نشده است. کارشناسان و تحلیلگران غربی نگران هستند تلاش‌های شورای حقوق بشر در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ تضعیف شده و کارآیی گذشته را نداشته باشد."مایک راجرز" سناتور جمهوری خواه از ایالت آلابام، این طرح را به کنگره آمریکا ارائه کرده است.حامیان این طرح معتقدند آمریکا نباید اصراری بر باقی ماندن در شورای حقوق بشر سازمان ملل داشته باشد، زیرا کشورهایی با سابقه ضدحقوق بشری در آن عضویت دارند.
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :