موضوعات ‌مرتبط: سیاسی خاورمیانه

a/118651 :کد

فلسطین

تقدیر رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین از نمایندگان پارلمان فرانسه

  یکشنبه ۰۸ اسفند ۱۳۹۵ — ۲۲:۱۹
تعداد بازدید : ۲۲۰   
 تحلیل ایران -تقدیر رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین از نمایندگان پارلمان فرانسه

رئیس تشکیلات خودگران فلسطین روز یکشنبه از اقدام جمعی از نمایندگان و سناتورهای پارلمان فرانسه در حمایت از تشکیل کشور مستقل فلسطینی تقدیر کرد.

به گزارش تحلیل ایران ،   از رام الله، محمود عباس ضمن تشکر از نمایندگان پارلمان فرانسه تاکید کرد که تشکیل کشور مستقل فلسطین مهمترین اولویت ما است و از این بابت که فرانسه همواره در این زمینه از ما حمایت کرده است، تشکر و قدردانی می کنیم.


یکصد و 54 نماینده و سناتور فرانسوی با گرایش‌های سیاسی مختلف در نامه‌ای خطاب به فرانسوا اولاند که فرانسه باید بار دیگر بر حق غیر قابل انکار فلسطینی‌ها در تعیین سرنوشت خود و داشتن کشوری مستقل تاکید کند.


همچنین در این نامه، از رئیس جمهور اولاند خواسته شده است تا بر لزوم خروج از بن‌بست موجود در روند صلح خاورمیانه تاکید کند.


در این نامه، نمایندگان پارلمان فرانسه از اولاند خواستند این فرصت تاریخی را از دست ندهد و کشور فلسطین را به رسمیت بشناسد.


بیشتر گروه‌های سیاسی چپ‌گرا و راست‌گرا در فرانسه از امضاکنندگان این نامه هستند که از جمله آنها می‌توان به رئیس گروه 'دوستی فرانسه-فلسطین'، نمایندگان پارلمان فرانسه، دو عضو مجلس سنا و چند تن از نمایندگان سوسیالیست و جمهوری‌خواه این پارلمان اشاره کرد.


ایرنا نوشت: چندی پیش نیز فرانسوا دولاتر نماینده فرانسه در سازمان ملل متحد ضمن تاکید بر تشکیل دو کشور اسرائیل و فلسطین، اعلام کرد که حمایت فرانسه در این باره هیچگاه به این اندازه نبوده است

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :