موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/118755 :کد

امیرعبداللهیان:

عادی ‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی کمک به نقض حقوق ملت فلسطین است

  دوشنبه ۰۹ اسفند ۱۳۹۵ — ۱۶:۰۱
تعداد بازدید : ۱۵۷   
 تحلیل ایران -عادی ‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی کمک به نقض حقوق ملت فلسطین است

دستیار ویژه رییس مجلس شورای اسلامی در امور بین‌الملل با بیان این که عادی ‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی، کمک به نقض حقوق حقه ملت فلسطین است.

به گزارش تحلیل ایران،   حسین امیرعبداللهیان امروز - دوشنبه- در دیدار «حسین راغب الحسین» نماینده مجلس و نایب رییس کمیسیون آشتی ملی مجلس سوریه ضمن ابراز تأسف از گسترش حملات تروریستی علیه ساکنان بی‌دفاع، زنان و کودکان تحت محاصره در شهرهای فوعه و کفریا، بر عزم جدی جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با گروههای تروریستی در منطقه و کمک به سوریه تأکید کرد.


وی اظهارداشت: سازمان ملل هیچ‌گونه اقدام مثبتی برای جلوگیری از جنایات گروههای تروریستی در سوریه انجام نداده است.


دستیار ویژه رییس مجلس در امور بین‌الملل به اهمیت برقراری ثبات و آرامش در منطقه تاکید کرد و افزود: دولت و مجلس جمهوری اسلامی ایران از برقراری صلح و ثبات و محو گروههای تروریستی – تکفیری در منطقه حمایت می‌کند.


امیرعبداللهیان با یادآوری برگزاری ششمین کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه مردم فلسطین در تهران بر ضرورت حفظ مسئله فلسطین به ‌عنوان اولویت نخست جهان اسلام تأکید کرد.


**ترکیه برای باز کردن معبر ارسال کمک‌های انساندوستانه به مردم فوعه و کفریا کمکی نمی‌کند
حسین راغب الحسین نماینده مجلس سوریه نیز در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از حضور هیات سوری در ششمین کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین، گفت: رهنمودهای رهبر معظم انقلاب‌اسلامی درخصوص محوریت مسأله فلسطین برای جهان اسلام و حمایت از حقوق مشروع ملت فلسطین، به عنوان برنامه‌کاری امت اسلامی به شمار می‌رود.


وی افزود: مشارکت رییس مجلس سوریه در این کنفرانس نشان‌دهنده اهمیت مسأله فلسطین و حمایت دولت و ملت سوریه از انتفاضه مردم فلسطین و آزادی قدس شریف است.


راغب الحسین با ارائه گزارشی از اوضاع نابسامان و بحرانی در دو شهر محاصره شده فوعه و کفریا گفت: کمبود شدید سوخت، دارو و مواد غذایی، وضعیت نگران کننده‌ای را برای ساکنان این دو شهر ایجاد کرده است.


وی همچنین با ارائه آماری از شهداء به ویژه زنان و کودکان در فوعه و کفریا تصریح کرد: به دلیل حملات گسترده و محاصره کامل این دو شهر توسط گروه های تروریستی، امکان امدادرسانی وجود ندارد و متأسفانه دولت ترکیه کمکی برای باز کردن معبر ارسال کمک‌های انساندوستانه به مردم فوعه و کفریا نمی‌کند.


به گزارش خانه ملت، نایب رییس کمیسیون آشتی ملی مجلس سوریه با ابراز تأسف از سکوت جامعه جهانی در برابر جنایات گروهک‌های تروریستی در سوریه گفت: سازمان های بین‌المللی و حقوق بشری در قبال جنایات گروه‌های تروریستی هیچ‌گونه اقدام انساندوستانه‌ای برای کمک به مردم فوعه و کفریا انجام نداده‌اند.


ایرنا نوشت: راغب الحسین تصریح کرد: دولت و ملت سوریه هیچ‌گاه حمایت‌ها و پشتیبانی جمهوری اسلامی ایران را از یاد نخواهد برد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :