موضوعات ‌مرتبط: سیاسی مجلس

a/118777 :کد

در نشست علنی؛

مصارف درآمد حاصل از مالیات سیگار تعیین شد

  دوشنبه ۰۹ اسفند ۱۳۹۵ — ۱۹:۵۴
تعداد بازدید : ۳۶۰   
 تحلیل ایران -مصارف درآمد حاصل از مالیات سیگار تعیین شد

نمایندگان مردم در خانه ملت سهم وزاتخانه های ورزش، بهداشت و آموزش و پرورش از درآمدهای حاصل از مالیات سیگار را مشخص کردند.

به گزارش تحلیل ایران،نمایندگان در نشست علنی نوبت عصر امروز (دوشنبه، 9 اسفندماه) مجلس شورای اسلامی، در جریان بررسی بخش هزینه ای جزئیات لایحه بودجه سال 96 با بخش 4 بند د تبصره 7 این لایحه مبنی بر مصارف مالیات سیگار با 149 رأی موافق، 5 رأی مخالف و 2 رأی ممتنع از مجموع 195 نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.


خانه ملت نوشت: براساس بخش 4 بند د تبصره 7 این لایحه؛ با لازم‌الاجراء شدن این بند، کلیه مالیات و عوارض بر تولید و واردات انواع سیگار و محصولات دخانی به‌استثنای مالیات عملکرد موضوع قانون مالیات‌های مستقیم و مالیات بر ارزش افزوده، حقوق ورودی، حق انحصار و بند(ب) ماده(69) قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت(2) در مدت اجرای این قانون موقوف‌الاجراء می‌گردد. مصارف مربوط به درآمد مذکور با رعایت سیاست‌های کلی سلامت از محل اعتبارات ردیف 92-530000 به نسبت پنجاه درصد(50%) به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی سی درصد(30%) به وزارت ورزش و جوانان و بیست درصد(20%) به وزارت آموزش و پرورش اختصاص می‌یابد.

                               

سیگار     مجلس     لایحه     بودجه     جلسه    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :