موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی شهری

a/118789 :کد

مدیرعامل مرکز معاینه فنی:

خودروهایی که بیشترین نقص فنی را دارند

  دوشنبه ۰۹ اسفند ۱۳۹۵ — ۲۳:۲۰
تعداد بازدید : ۳۹۵   
 تحلیل ایران -خودروهایی که بیشترین نقص فنی را دارند

مدیرعامل مرکز معاینه فنی خودروی شهر تهران گفت: خودروهای نیسان وانت، وانت نیسان، وانت پیکان و پراید بیشترین نقص فنی را دارند و در خودروهای وارداتی نیز نقص فنی خودروی MVM۵۳۰ بیشتر است.

به گزارش تحلیل ایران،حسینی‌منش در جمع خبرنگاران درباره طرح نوروزی معاینه فنی اظهار داشت: شهرداری تهران به استقبال سفرهای نوروزی رفته است و تمامی مراکز معاینه فنی در شهر تهران در دو شیفت از ساعت 8 صبح تا 10 شب دایر هستند.


وی افزود: تقاضا می‌شود شهروندان قبل از آغاز سفرهای نوروزی، با مراجعه به مراکز معاینه فنی نسبت به تست خودرو و دریافت برگه معاینه فنی اقدام کنند.حسینی‌منش با اشاره به اینکه در مراکز معاینه فنی خودرو 18 آیتم مورد بررسی قرار می‌گیرد، گفت: مباحث ایمنی، آلایندگی خودرو، عیوب ظاهری، تست گازهای خروجی، انحراف فرمان و ترمز دستی از مواردی است که در مرکز معاینه فنی آزمایش می‌شود. 


مدیرعامل مرکز معاینه فنی خودروی شهر تهران، بیان داشت: یکسری آیتم‌ها تنها در مراکز معاینه فنی قابلیت شناسایی دارد.این مقام مسئول افزود: بعضی از ماشین‌ها با عدم توازن سیستم ترمز مواجه هستند که این مشکل به ظاهر کوچک، موجب حوادث بزرگی می‌شود. وی به پنج ساله بودن معاینه فنی خودروهای نو اشاره کرد و گفت: پایایی استانداردهای کارخانه‌ای خودروها زیاد نیست بلکه پس از مدتی استانداردهای لازم را نخواهند داشت. حسینی منش یادآور شد: سال گذشته یک میلیون و 100 هزار خودرویی که بعد از پنج سال به مراکز معاینه فنی مراجعه کرده بودند، بیش از 3 نقص فنی داشتند. 


نسیم آنلاین نوشت: وی درباره بیشتری آمار نقص فنی خودروها اشاره کرد و گفت: خودروی وانت نیسان، وانت پیکان و پراید بیشترین نقص فنی را در مراکز معاینه فنی دارند و در خودروهای وارداتی نیز MVM530 بیشترین نقص فنی را داشته است. حسینی‌منش بیان داشت: این داده‌ها در قالب نامه‌ای به متولیان امر برای بررسی‌های لازم داده شده است. وی گفت: امروز شهروند مسئولیت‌پذیر جدا از مباحثی که دولت باید برای پایابی سیستم خودروها انجام دهد، شهروندان نیز باید نسبت به رعایت ایمنی خود اقدام کنند. مدیرعامل مرکز معاینه فنی خودروی شهر تهران، یادآور شد: تاکنون یک میلیون و 300 هزار خودرو معاینه فنی دریافت کردند. 


وی گفت: یک تعداد معاینه فنی جعلی نیز وجود دارد که ما بارها در خصوص دریافت معاینه فنی جعلی توسط سوءاستفاده‌گران هشدار داده‌ایم که البته استفاده از سامانه سیمفا که تمامی مراکز معاینه فنی را دربر گرفته است،‌ از فروش معاینه فنی جعلی جلوگیری خواهد کرد. مدیرعامل مرکز معاینه فنی خودروی شهر تهران بیان داشت: از مردم تقاضا می‌شود به مراکز معاینه فنی رسمی مراجعه کنند تا از سوی پلیس نیز جریمه نشوند. وی درباره جریمه‌هایی که خودروهای دارای معاینه فنی شده‌اند، گفت: در صورتی که خودرویی معاینه فنی داشته باشد، مالک خودرو با مراجعه به مرکز معاینه فنی‌ای که قبلاً برگه معاینه فنی را دریافت کرده است، می‌تواند نسبت به حذف جریمه خود اقدام کند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :