موضوعات ‌مرتبط: ورزشی فوتبال

a/118807 :کد

اسلحه تیم اماراتی؛

سه ستاره خطرناک در ترکیب حریف پرسپولیس

  ﺳﻪشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۵ — ۰۸:۰۴
تعداد بازدید : ۲۹۰   
 تحلیل ایران -سه ستاره خطرناک در ترکیب حریف پرسپولیس

در اردوی رقیب پرسپولیس سه بازیکن خارجی بیشتر از سایرین نقشی کلیدی دارند؛ سه بازیکن از سه قاره مختلف که در حال حاضر از بهترین خارجی های شاغل در فوتبال امارات به حساب می آیند.

 

به گزارش تحلیل ایران،  پرسپولیس در ایستگاه دوم لیگ قهرمانان آسیا به مصاف الوحده امارات می رود. حریفی که در لیگ فوتبال کشورش شرایط مناسبی ندارد و البته که در بازی نخست گروه D به میزبانش الریان قطر باخته است.میزبان پرسپولیس در ایستگاه دوم مسابقات در لیگ امارات طی ۱۹ هفته تنها ۷ مرتبه رنگ پیروزی را دیده و ۷ بار با تساوی برابر رقبا به کار خود پایان داده تا امروز با ۲۸ امتیاز روی پله پنجم لیگ امارات قرار داشته باشد. مشرق نوشت: ضعف این تیم در قیاس با سایر مدعیان لیگ امارات آنجا بیشتر به چشم می آید که بدانیم تیم صدرنشین الجزیره ۵۰ امتیازی است و تیم دوم جدول –الاهلی- چهل و یک امتیازی.با تمام این اوصاف در اردوی رقیب پرسپولیس سه بازیکن خارجی بیشتر از سایرین نقشی کلیدی دارند.سه بازیکن از سه قاره مختلف؛ چانگ ریم کره ای در خط دفاعی از آسیا. بالاژ جوجاک مجارستانی در خط میانی  از اروپا و لوکاس تاگلیابو آرژانتینی از آمریکای جنوبی در خط حمله.بازیکنانی که در حال حاضر از بهترین خارجی های شاغل در فوتبال امارات به حساب می آیند.

موتور مجارستانی
موتور حرکتی الوحده - در فاز هجومی - مجارستانی است. عامل اصلی طراحی حملاتی که بیشتر از جناح راست آغاز می شود بازیکنی است فوق العاده باهوش و زیرک به نام بالاژ جوجاک.ملی پوشی از کشور مجارها که هم ۲۰ گل ملی در کارنامه دارد و هم سابقه ای قابل قبول در فوتبال اروپا. به نظر می رسد سمت چپ خط دفاعی پرسپولیس بیش از هر زمان دیگری نیاز به تمرکز روی این بازیکن دارد.

بالاژ ۴ فصل برای PSV   آیندهوون در لیگ برتر هلند بازی کرد تا طی سالهای ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۱ از بهترین های این تیم هلندی باشد. این بازیکن مجار در فصل اول پیوستنش به آیندهوون قهرمانی در بالاترین سطح فوتبال هلند را نیز تجربه کرد.بالاژ در فصل ۱۱-۲۰۱۰ فوق العاده بود. این هافبک ریز نقش برای تیم مطرح هلندی ۱۶ گل زد تا چهارمین گلزن فصل لقب بگیرد.نقطه اوج هنر این بازیکن ارسال ۱۴ پاس گل برای سایر هم تیمی هایش بود تا از این حیث به یکی از ارزشمند ترین بازیکنان فصل فوتبال هلند تبدیل شود.جوجاک از آن جهت باید اولین هدف پرسپولیس در از کار انداختن موتور حرکتی الوحده باشد که همین حالا هم با ارسال ۷ پاس گل مرد شماره یک لیگ برتر امارات در جدول گلسازان فصل جاری است.

نباید از خاطر برد که این هافبک ۳۰ ساله سابقه گل زدن به سامپدوریا، لیل و بنفیکا در لیگ قهرمانان اروپا را هم دارد.بهترین گلزن الوحده از آمریکای جنوبی و کشور آرژانتین می آید. سباستین لوکاس تاگلیابو ۳۲ ساله است و این فصل طی ۱۵ بازی ۱۵ گل برای الوحده رده پنجمی به ثمر رسانده است.همیت نقش لوکاس در ترکیب الوحده وقتی پررنگ تر به چشم می آید که بدانیم کل گل های فصل جاری این تیم ۳۶ عدد بوده و این یعنی ۴۲ درصد گل های این فصل الوحده را لوکاس به ثمر رسانده است که در نوع خود جالب توجه است.

مهاجم اول حریف پرسپولیس در ایستگاه دوم لیگ قهرمانان از سال ۲۰۱۳ به الوحده آمده تا طی ۱۱۱ بازی ۱۰۰ گل برای تیمش در همه مسابقات به ثمر برساند و این عملکرد به خوبی نشان می دهد باید بعد از بالاژ مجارستانی دومین هدف پرسپولیسی ها برای مهار فاز هجومی حریف این مهاجم آرژانتینی باشد.مهاجمی که فصل قبل با زدن ۲۸ گل برای الوحده عنوان آقای گل لیگ ۱۶-۲۰۱۵ امارات را به خود اختصاص داده است.

سیم خاردار کره ای
سومین بازیکن تاثیرگذار الوحده در فاز دفاعی توپ می زند. دفاع راست تیم اماراتی چندان اسم و رسم ندارد اما با تجربه درخشش در اولسان هیوندای به فوتبال امارات آمده است.چانگ ریم ۲۵ ساله در دفاع راست یک مهره قابل تامل است. به همین دلیل هم در ۱۷ بازی از ۱۹ دیدار فصل جاری وارد ترکیب اصلی تیمش شده است.چانگ همین چند روز قبل تک گل الوحده را در تقابل با الریان قطر به ثمر رساند تا دست اماراتی ها در بازگشت دوحه خالی از گل نباشد.حال باید دید مربیان مکزیکی و اتریشی الوحده یعنی خاویر آگیره و جوزف هیچرس برگر چگونه از توانایی های مردان کلیدی خود در تقابل با پرسپولیس با انگیزه بهره خواهند برد؟

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :