موضوعات ‌مرتبط: سیاسی احزاب

a/118861 :کد

دکتر محسن رضایی؛

لازمه فسادستيزي ، انظباط انقلابی است

  ﺳﻪشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۵ — ۱۳:۴۹
تعداد بازدید : ۲۰۳   
 تحلیل ایران -لازمه فسادستيزي ، انظباط انقلابی است

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، دوشنبه شب در جمع مردم شهرستان لنجان اصفهان گفت: برای مقابله با فساد، به انضباطي انقلابی نياز داریم که امام علی(ع) با آهن گداخته اي که به دست برادرش نزدیک کرد ، نمونه متعالی آن است.

به گزارش تحلیل ایران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دکتر محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام  در آستانه  ايام شهادت حضرت زهرا(س) در جمع عزاداران  هيأت منتظران  در مصلاي شهرستان  لنجان استان اصفهان شهادت مظلومانه ام ابیها و نور چشم نبی اکرم را تسليت گفت و افزود: فرزندان اين منطقه از كشور کار بزرگی در دفاع مقدس کردند. شهید شاهمرادی در تیپ 44 قمر بنی هاشم حماسه آفرید. عملیات بدر و عبور از رود دجله، توسط فرزندان شما انجام شد و  فرزندان شما اولین کسانی بودند که از  دجله عبور کردند.این شهرستان، علمای بزرگی در تاریخ تشیع داشته و امیدواریم نور علم و جهاد در این منطقه همچنان پرتو بيفشاند.

 
دكتر محسن رضايي گفت: بعد از پیامبر اکرم، حوادث عجیبی در جهان اسلام حادث شد. جهان اسلام ازیک طرف گسترده شد، اما از درون دچار فروپاشی گردید. موریانه هایی از درون  به درخت  تناور جهان اسلام آسیب زدند. قدرت و تجهیزات ایران و روم در  آن دوران، در برابر لشکر اسلام به زانو در آمد اما حکومت اسلامی با چالش فروپاشی درونی،  روبه رو شد. هجوم و اهانت به خانواده پیامبر، حادثه  بسیار تلخی بود که سرآغاز حوادث ناگوار و فروپاشی تمدن اسلامی به شمار مي آيد.
 
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: هر ملتی یک وجه دروني و یک دنیای  بیرونی دارد.ممکن است حکومتي در بیرون وجه قدرتمندی داشته  اما از درون درحال فروپاشی باشد .ايران در دوران صفویه پیشرفت داشت ولی دراواخر آن از درون رو به فروپاشی گذاشته بود. در عصر حکومت قاجار، نیمی از سرزمین های  روزگار صفویه را از دست دادیم. بنابراین باید ضمن آن كه به گسترش حوزه نفوذ اهمیت می دهیم ، به مراقبت ازدرون هم بپردازیم.دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام با اشاره به اين كه معرفت و اندیشه حضرت زهرا (س)چراغ هدایت است ، افزود: خطبه فدکیه  حضرت زهرا(س) نسخه اي  جامع برای نجات جوامع اسلامی است. ظاهر اين خطبه  به زمین و باغ فدک اشاره دارد اما به این بهانه حضرت، حکام وجوامع اسلامی را مورد خطاب قرار داده و خطرات بزرگي را كه  در كمين جهان اسلام بوده، هشدار داده است.
 
این بانوی گرامی هزار و چهارصد سال قبل خطاب به مخاطبان خود در مسجد مدینه به  ضرورت اطاعت از امام ، نظام داشتن جامعه  و سپس جهاد اشاره كرده و امر به معروف را موجب اصلاح جامعه عنوان مي كنند.دکتر محسن رضایی گفت: امامت به جامعه وحدت و انسجام می دهد و جامعه اسلامی با فراموش کردن این اصل، در طول تاریخ دچار انحراف شد. با اين حال ملت ما از  ابتدای انقلاب ، این ستون  جامعه را حفظ کرده است. در حوادث سال 88، اگر معترضان  به نظام مندي جامعه اسلامي توجه و شکایت خود را از راه قانون دنبال می کردند، نظم کشور مخدوش نمی شد و کشور چند ماه دچار هرج و مرج و آسیب نمی گرديد.
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :