موضوعات ‌مرتبط: سیاسی مجلس

a/118890 :کد

بازنشستگان

حقوق بازنشستگان با دریافتی کمتر از ۲ میلیون تومان افزایش می یابد

  ﺳﻪشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۵ — ۱۷:۴۰
تعداد بازدید : ۲۷۹   
 تحلیل ایران -حقوق بازنشستگان با دریافتی کمتر از ۲ میلیون تومان افزایش می یابد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تصویب بندی از لایحه بودجه مقرر کردند حقوق بازنشستگان لشکری،کشوری و تامین اجتماعی که کمتر از ۲ میلیون تومان حقوق می گیرند افزایش یابد.

به گزارش تحلیل ایران ، در جلسه نوبت عصر روز سه شنبه مجلس شورای اسلامی نمایندگان با تصویب بندی از لایحه بودجه به دولت اجازه دادند اعتبار ردیف ۱۲۰-۵۵۰۰۰۰ جدول شماره(۹) این قانون را برای افزایش و همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تحت پوشش صندوق بازنشستگی کشوری و سازمان تأمین اجتماعی و نیروهای مسلح که دریافتی ماهانه آنها کمتر از بیست میلیون ریال می باشد براساس آیین‌نامه اجرائی که توسط سازمان برنامه و بودجه کشور با همکاری دستگاه های ذی‌ربط تهیه می‌شود و به تصویب هیأت وزیران می‌رسد، اختصاص دهد.

۱- در صورت مکفی نبودن اعتبار پیش‌بینی‌شده در ردیف مذکور، دولت می‌تواند از منابع هدفمندی یارانه‌ها نسبت به تأمین اعتبار اقدام نماید.

۲- صندوق بازنشستگی کشوری و سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح مکلفند افزایش احکام حقوقی سال ۱۳۹۶ بازنشستگان ذی‌نفع ناشی از اجرای این حکم را از ۱/۱/۱۳۹۶ اعمال نمایند.

مهر نوشت : وکلای ملت همچنین با تصویب بندی دیگری صندوق‌های «توسعه نوآوری و شکوفایی» و «کارآفرینی امید» به قانون فهرست نهادها و مؤسسات عمومی غیردولتی، مصوب ۱۹/۴/۱۳۷۳ اضافه می‌شود.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :