موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی سلامت

a/118907 :کد

وزارت بهداشت

تعریف مدل‌ عطاری‌های آنلاین

  ﺳﻪشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۵ — ۲۰:۴۵
تعداد بازدید : ۲۴۴   
 تحلیل ایران -تعریف مدل‌ عطاری‌های آنلاین

مشاور وزیر و مدیرکل دفتر طب سنتی وزارت بهداشت با اشاره به تعریف مدل‌های کسب‌وکار عطاری‌ها یا داروخانه‌های فرآورده‌های طبیعی به‌صورت آنلاین بر ضرورت استفاده از ظرفیت فناوری اطلاعات برای توسعه طب سنتی تأکید کرد.

به گزارش تحلیل ایران ، محمود خدادوست  اظهار داشت: بحث سلامت الکترونیک به آینده نظر دارد و طب سنتی به گذشته؛ اما هیچ آینده‌ای بدون ریشه و زمینه در گذشته‌ها قابل پی‌ریزی نیست.

خدادوست با اشاره به برتری گوگل میان موتورهای جستجوی مختلف، ادامه داد: اگر قرار است نرم‌افزاری برای ساختار سلامت تهیه شود که میان صدها نرم‌افزار مشابه خود برتر باشد، باید گزینه‌هایی برای برتری خود ارائه دهد.

وی افزود: جدای از نقاط قوت تکنیکی در جستجو و ... که گوگل دارای آن‌هاست، بحث بها دادن به زبان‌های مختلف و مد نظر قرار دادن شرایط بومی کشورهای مختلف، باعث الفت کاربران به این موتور جستجو شده است.

مشاور وزیر بهداشت سپس با ارتباط این موضوع به حوزه سلامت، گفت: در حیطه سلامت نیز فرهنگ بومی سلامت ما و ساختار دیرین سلامتی در ایران، طب سنتی است و نقطه قوت بسیار مهمی محسوب می‌شود که یک نرم‌افزار می‌تواند در اختیار کاربران قرار دهد.

وی در نشست تخصصی طب سنتی با موضوع «استراتژی نظام اطلاعات طب سنتی» در دومین کنگره بین‌المللی سلامت الکترونیک، تأکید کرد: بر اساس اسناد بالادستی، از استراتژی‌های سازمان جهانی بهداشت گرفته تا سیاست‌های کلی سلامت ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری، باید به‌سمت ادغام خدمات طب سنتی در نظام سلامت پیش برویم و این یعنی طب سنتی تا سال 1404، در پرونده‌های الکترونیک و سیستم‌های HIS و الکترونیک بیمارستانی وارد شود.

تسنیم نوشت : مدیرکل دفتر طب سنتی وزارت بهداشت خاطرنشان کرد بحث تعریف مدل‌های کسب و کار عطاری‌ها یا داروخانه‌های فرآورده‌های طبیعی به‌صورت آنلاین یا غیرآنلاین، ایجاد سیستم جمع‌آوری شکایات، عوارض داروها و خدمات طب سنتی و ساخت ربات‌هایی برای شناسایی مطالب نادرست و شبکه‌های اجتماعی تقلبی که به‌خصوص در حیطه طب سنتی بسیار زیاد هستند، برای آگاهی مردم و اقدام قانونی علیه آنها، از دیگر مواردی است که می‌تواند در بحث سلامت الکترونیک در حیطه طب سنتی مورد توجه قرار گیرد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :