موضوعات ‌مرتبط: سیاسی اروپا

a/118915 :کد

دولت 'ترزا می'

نگرانی شهروندان اروپایی ساکن انگلیس از قوانین جدید مهاجرتی انگلیس

  ﺳﻪشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۵ — ۲۲:۵۱
تعداد بازدید : ۱۷۹   
 تحلیل ایران -نگرانی شهروندان اروپایی ساکن انگلیس از قوانین جدید مهاجرتی انگلیس

تصمیم دولت محافظه‌کار 'ترزا می' برای تغییر در برخی از قوانین اقامتی برای اتباع خارجی، سبب وحشت و نگرانی شهروندان اروپایی ساکن انگلیس شده است.

به گزارش تحلیل ایران،   نشریه ایندیپندنت روز سه‌شنبه در گزارشی نوشت: براساس قوانین جدید، وزارت کشور انگلیس اجازه خواهد یافت که شهروندان اروپایی را که دارای 'بیمه جامع درمانی' نیستند، از این کشور اخراج کند.


به نوشته ایندیپندنت، براساس پیش‌نویس این قوانین که توسط یک وکیل منتشر شده است، وزارت کشور انگلیس قدرت لازم را علیه شهروندان اروپایی از اول فوریه آینده به دست خواهد آورد.


ایندیپندنت افزود: براساس قوانین یاد شده، برخی از دانشجویان خارجی، شماری از همسران خارجی شهروندان انگلیسی و افراد خارجی که دارای بیمه جامع درمانی نیستند، می‌توانند از انگلیس اخراج و درصورتی‌که در خارج از انگلیس باشند، دیگر نمی‌توانند وارد این کشور شوند، که این هشداری برای شهروندان اروپایی شمرده می‌شود.


این نشریه افزود: اکثریت شهروندان اروپایی ساکن در انگلیس در حال حاضر از خدمات بهداشت عمومی این کشور ( ان اچ اس ) استفاده می‌کنند که معنای آن این است که فاقد بیمه جامع درمانی هستند.


به نوشته ایندیپندنت، دانشجویان اروپایی که در انگلیس تحصیل ‌کرده‌اند اما فاقد شغل هستند و یا زنان اروپایی که همسر انگلیسی گرفته‌اند اما شرایط لازم را ندارند، نیز از وضعیت آینده‌شان نگران هستند.


ایندیپندنت اضافه کرد: این قوانین جدید، موجی از نگرانی و وحشت در میان شهروندان اروپایی ساکن انگلیس که شمار آنها در حال حاضر به 3 میلیون نفر می‌رسد، ایجاد کرده است.


این نشریه افزود: ده‌ها نفر از شهروندان اروپایی با ایجاد یک صفحه در شبکه اجتماعی فیسبوک، یک کارزار اجتماعی علیه این قوانین راه‌اندازی کرده‌اند.


علاوه بر این قوانین جدید مهاجرتی، طرح برگزیت دولت 'ترزا می' نیز سبب نگرانی شهروندان اروپایی ساکن انگلیس در مورد آینده حضورشان در این کشور شده است.


ایرنا نوشت: تاکنون دولت انگلیس حاضر نشده هیچ گونه تضمیمی در مورد ادامه حضور شهروندان اروپایی ساکن این کشور بعد از خروج از اتحادیه اروپا بدهد ، علاوه بر اینکه این مساله را منوط به آینده شهروندان انگلیسی ساکن کشورهای عضو این اتحادیه کرده است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :