موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/118919 :کد

نشریه ایتالیایی:

کنسولگری ایتالیا در اربیل عراق در ازای رشوه روادید صادر می کند

  ﺳﻪشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۵ — ۲۳:۱۳
تعداد بازدید : ۳۳۵   
 تحلیل ایران -کنسولگری ایتالیا در اربیل عراق در ازای رشوه روادید صادر می کند

نشریه ایتالیایی: کنسولگری ایتالیا در اربیل عراق در ازای رشوه روادید صادر می کند

به گزارش تحلیل ایران،  از رم، پرشمارگان ترین روزنامه ایتالیا از پرداخت رشوه برای صدور روادید ایتالیا در کنسولگری این کشور در اربیل عراق خبر داد.


روزنامه کوریره دلاسرا نوشت: تقریباً حدود یک سال است که از محل کنسولگری ایتالیا در اربیل، شایعاتی دال بر صدور روادید شنگن در ازای دریافت مبالغ هنگفتی، حتی تا حدود 10 هزار یورو (به جای 90 یوروی مقرر)، به گوش می رسد. در ماه اکتبر گذشته برخی از داوطلبان روادید ورودی به حوزه شنگن اعلام کردند: «باید پول نقد بسیاری واریز کنیم، در غیر این صورت پرونده ما حتی به گیشه های کنسولگری هم نمی رسد». ولی اکنون این شایعات تقریباً به یقین تبدیل شده، طوری که وزارت امور خارجه ایتالیا کمی پیش از آغاز جشن های میلاد مسیح، یک کمیسیون تحقیق برای روشن شدن موضوع به اربیل اعزام کرد.


کوریره دلاسرا افزود: بر اساس تحقیقات این کمیسیون از قرار معلوم حداقل 152 مورد روادید با دریافت مبالغ بسیار بالاتر از تعرفه های عادی صادر شده است.

 

به گفته منابع آگاه محلی، بسیاری از کسانی که روادید را به طریق غیرقانونی دریافت کرده اند، شهروندان کرد محلی هستند. ولی در میان دریافت کنندگان این گونه روادیدها، تقریباً نیمی اعراب عراقی و بسیاری نیز آوارگان سوری هستند. مسئله قدری حساس است زیرا به نظر می رسد درخواست برخی از این آوارگان برای اخذ روادید به دلایل امنیتی از سوی سایر کنسولگری های اروپایی رد شده ولی در کنسولگری ایتالیا پرداخت پول برای دریافت آن کفایت می کند».


خبرگزاری صدا و سیما نوشت: روزنامه ایتالیایی نوشت: "مارکو پروناچی" سخنگوی جدید وزارت امور خارجه ایتالیا در این ارتباط گفت: ما در جریان موضوع هستیم و منتظر نتایج تحقیقات آغاز شده از سوی وزارت خارجه هستیم. وی افزود: اگر این سوءظن ها به اثبات برسد، دادستانی رم پرونده را دنبال خواهد کرد.

                               

ایتالیا     عراق     مسیحی     اربیل     عراق    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :