a/118937 :کد

عباس آخوندی؛

راه اندازی دوربین های ثبت تخلف در ۲۱ استان کشور

  چهارشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۵ — ۰۸:۴۴
تعداد بازدید : ۲۴۹   
 تحلیل ایران -راه اندازی دوربین های ثبت تخلف در ۲۱ استان کشور

وزیرراه وشهرسازی از مدیریت خودکار جاده ها با راه اندازی دوربین های ثبت تخلف خبر داد.

به گزارش تحلیل ایران، عباس اخوندی در مراسم فعال سازی ۵۲۷ دستگاه دوربین ثبت تخلف در جاده‌های کشور گفت: باتوجه به اینکه این دوربین ها، اطلاعات را به صورت آنلاین دراختیار قرار می‌دهد، مسافران با مشاهده تصاویر ترافیک جاده ای به ویژه درزمان اوج ترافیک و شرایط خاص، می توانند نسبت به مدیریت خودکار جاده ها اقدام کنند.

وی اظهارداشت: هم اکنون دوربین های ثبت تخلف در ۲۱ استان کشور فعال هستند.آخوندی ادامه داد: سامانه ثبت تخلف در کشور یکی از ۳ پروژه مهم حوزه فناوری اطلاعات در کشور است که بهره گیری از آن می تواند تغییر رفتار در میان مسافران، پلیس و کارمندان سازمان راهداری و نیروهای امدادی ایجاد کند.

باشگاه خبرنگاران نوشت: به گفته وزیر راه وشهرسازی، انتظار می رود که ۱۸۸۰ دوربین ثبت تخلف طی ماه های آینده راه اندازی شود که بااین اقدام شاهد یک سیستم متمرکز فناوری اطلاعات درجاده ها خواهیم بود.وزیرراه وشهرسازی تصریح کرد: به کارگیری سامانه ثبت تخلف علاوه برتغییر پارادیم در مدیریت جاده ها، ایمنی و امنیت را به همراه دارد.آخوندی به بحث مدیریت نگهداری راه ها اشاره کرد و گفت: این سامانه با اندازه گیری میزان بار محوری، وزن این بار را کنترل می کند و به تبع آن از فرسودگی رویه جاده ها جلوگیری می کند زیرا تردد خودروهای سنگین،  عمرمفید جاده ها را کاهش می دهد.


وزیر راه و شهرسازی گفت: موضوع دیگر دسترسی آزاد شهروندان به اطلاعات است که در وزارت راه و شهرسازی در حال دنبال شدن است؛ اطلاعات تولیدشده ما در اختیار مردم قرار می‌گیرد و مردم می‌توانند از طریق موبایل وضعیت ترافیک جاده‌ها را به صورت آنلاین مشاهده کنند و این اصل دسترسی آزاد شهروندان به اطلاعات است.آخوندی گفت: این سیستم به صورت خودکار خود مدیریت سفر انجام می‌دهد و در ایام پرتقاضا وقتی مسافر وضعیت ترافیک جاده‌ای را از طریق موبایل خود به صورت آنلاین مشاهده می‌کند، مسیر خود را انتخاب می‌کند و این توزیع طبیعی است.

آخوندی  یادآور شد: سامانه‌های هوشمند مدت‌های سفر را نیز به مردم نشان می‌دهد. وی در حاشیه بهره برداری از سامانه های هوشمند  ثبت تخلف عبور و مرور در جاده های کشور (21 استان) در پاسخ به پرسش تسنیم اظهار کرد: تا پایان سال و قبل از تعطیلات نوروز 2 فروند ایرباس 330 وارد ناوگان هوایی کشور می شود.
 
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :