موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی حوادث

a/119021 :کد

حمله انتحاری

آمار تلفات حمله انتحاری در غرب کابل ۶ کشته و ۴۰ زخمی اعلام شد

  چهارشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۵ — ۱۷:۰۸
تعداد بازدید : ۲۸۴   
 تحلیل ایران -آمار تلفات حمله انتحاری در غرب کابل ۶ کشته و ۴۰ زخمی اعلام شد

منابع خبری افغانستان به نقل از مقام های امنیتی، آمار تلفات حمله انتحاری روز چهارشنبه در غرب کابل، پایتخت افغانستان را ۶ کشته و بیش از ۴۰ زخمی اعلام کردند و افزودند که درگیری میان مهاجمان و نظامیان افغان هنوز ادامه دارد.

به گزارش تحلیل ایران،  شبکه یک تلویزیون افغانستان گفت که بعد از گذشت 5 ساعت از این حمله، هنوز درگیری میان مهاجمان و نظامیان افغان ادامه دارد و شماری از نظامیان ناتو نیز خود را به داخل این ساختمان رسانده اند.


بر اساس این گزارش، بعد از آن که خودروی حامل مواد انفجاری در مقابل این مرکز منفجر شد، دو مهاجم وارد ساختمان شدند و با سلاح سنگین نیز نظامیان افغان را مورد هدف قرار می دهند.


نیروهای مستقر در اطراف محل وقوع این حادثه به خبرنگاران اطمینان دادند که تا پیش از تاریک شدن هوا، مهاجمان را از پای درمی آورند و درگیری ها پایان خواهد یافت.


کابل، ظهر امروز به فاصله کوتاهی شاهد دو انفجار در شرق و غرب بود. انفجار غرب کابل در جاده پل سوخته - دارالامان رخ داد و صدای مهیب آن در بیشتر مناطق پایتخت شنیده شد.


شاهدان گفتند که بعد از شنیده شدن صدای تیراندازی از محل وقع انفجار در غرب کابل، ده ها تن از ماموران امنیتی، به محل حادثه اعزام شدند.


انفجار شرق کابل نیز در حوزه دوازدهم موسوم به منطقه «ارزان قیمت» در مقابل یک مرکز آموزش نظامی رخ داد و در آن یک تن کشته شد و بیش از 10 تن زخمی شدند.


بعد از هر دو انفجار، صدای تیراندازی از محل شنیده شد و منابع امنیتی گفتند که مهاجمان در شرق کابل، کمتر از یک ساعت از پای درآمدند.


منابع افغان، شمار مهاجمان را در شرق کابل نیز دو مهاجم اعلام کردند.
«ذبیح الله مجاهد» یکی از سخنگویان گروه طالبان اعلام کرد که این گروه مسئولیت حمله های انتحاری امروز کابل را برعهده داشته است.


ایرنا نوشت: گروه طالبان مدعی شده که به یک مرکز مهم اطلاعاتی در غرب پایتخت افغانستان حمله کرده است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :