موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی سلامت

a/119053 :کد

طبق گزارش؛

این نشانه‌ها را جدی بگیرید!

  چهارشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۵ — ۲۲:۲۵
تعداد بازدید : ۲۲۶   
 تحلیل ایران -این نشانه‌ها را جدی بگیرید!

مبتلایان به بیماری ام اس اغلب دچار درد بی‌ امان پا، خشک شدن عضلات و اسپاسم می شوند. به گفته انجمن ملی ام اس در آمریکا، ۵۵ درصد مبتلایان درمرحله‌ای از زندگی دچار درد زیادی می‌شوند. علایم بیماری در زنان بیشتر از مردان است.

به گزارش تحلیل ایران، باشگاه خبرنگاران نوشت: ام اس یک بیماری التهابی مزمن سیستم مرکزی عصب است و زمانی رخ می‌دهد که سیستم ایمنی بدن به اشتباه به ماده چربی محافظ که از فیبرهای عصبی در مغز و ستون فقرات محافظت می‌کند، حمله ‌ور‌ می‌شود. در ادامه این مطلب را  بخوانید.
   
نشانه‌هایی در خصوص ام اس:
 
ضعف عضلات
 
تقریباً ۸۰ درصد مبتلایان در مرحله اولیه ‌ام اس، دچار ضعف عضله غیرقابل توضیح می‌شوند که از پاها آغاز می‌شود. فرد هم شاید احساس سوزن سوزن شدن و بی‌حسی همراه با خستگی مفرط کند. این خستگی اغلب ناگهانی خودش را نشان می‌دهد و قبل از بهبود پیدا کردن ماه‌ها با فرد می‌ماند.
 
دوبینی و مشکلات بینایی
 
ضعیف‌ تر شدن دید می‌تواند صرفاً به دلیل خیره شدن طولانی ‌مدت به صفحه رایانه یا بالا رفتن سن باشد. اما در برخی موارد نشانه ام اس است چون این بیماری می‌تواند باعث ملتهب شدن اعصاب بینایی شود. در صورت تار شدن دید یا حمله‌ های دوبینی شدید بهتر است با پزشک مشورت کنید.
 
درد و اسپاسم عضلات
 
مبتلایان به بیماری ام اس اغلب دچار درد بی‌ امان پا، خشک شدن عضلات و اسپاسم می شوند. به گفته انجمن ملی ام اس در آمریکا، ۵۵ درصد مبتلایان درمرحله‌ای از زندگی دچار درد زیادی می‌شوند. علایم بیماری در زنان بیشتر از مردان است.
 
مشکل مثانه
 
مشکل نگه‌ داشتن ادرار تنها نشانه پیری یا عارضه بعد از زایمان در خانم ها نیست. خوب است بدانید گاهی علایم ام اس شامل تکرر ادرار، تمایل شدید دفع ادرار یا بی‌ اختیاری است.
 
مشکل حافظه
 
از آن جایی که ‌ام اس روی سیستم عصبی تاثیر می‌گذارد، بروز مشکلات شناختی غیرمعمول نیست. احتمال رخ دادن اشتباهات در گفتار، حافظه، سختی در نظم بخشیدن به کارها یا کوتاه‌ تر شدن دامنه توجه هم وجود دارد. با این‌ حال تنها ۵ تا ۱۰ درصد از افرادی که بیماری ام اس آن ها تشخیص داده شده است دارای مشکلات شناختی هستند که به ‌طور چشمگیری می‌تواند روی زندگی روزمره آن‌ها تاثیر بگذارد.
 
اگر به داشتن ام اس شک دارید…
 
مشکلات خود را با پزشک عمومی در میان بگذارید تا در صورت نیاز شما را به یک متخصص اعصاب ارجاع دهد. گاهی پونکسیون کمری – نمونه برداری از مایع مغزی نخاعی در ستون فقرات کمری – نیاز است. تشخیص بیماری‌ام اس آسان نیست و کمی طول می‌کشد بنابراین باید صبور باشید.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :