موضوعات ‌مرتبط: سیاسی خاورمیانه

a/119115 :کد

شاه بحرین

آل خلیفه به کمک‌های مالی کویت و قطر امید بسته است

  پنجشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۵ — ۱۳:۰۰
تعداد بازدید : ۲۶۱   
 تحلیل ایران -آل خلیفه به کمک‌های مالی کویت و قطر امید بسته است

پاسخ منفی عربستان و امارات در ارتباط با کمک مالی هرچه بیشتر به بحرین موجب شد چند تن از سران ال خلیفه در جستجوی کمک های مالی راهی کویت و قطر شوند.

به گزارش تحلیل ایران ، چند تن از سران آل خلیفه در حالی برای درخواست کمک های مالی راهی کویت و قطر شدند که عربستان و امارات در این خصوص دست رد به سینه بحرین زدند.

در پی ناکام ماندن تلاش های بحرین برای دریافت کمک های مالی از عربستان و امارات به منظور  جبران کسر بودجه، سلمان بن حمد ولیعهد بحرین راهی کویت شده و بن سلمان نخست وزیر نیز به قطر رفت.

این در حالی است که پاسخ منفی امارات و عربستان و خودداری از اعطای کمک های بیشتر به بحرین به مثابه سیلی محکمی به آل خلیفه است.

نکته قابل توجه اینکه بحرین در حالی به کمک های مالی قطر چشم امید بسته است که شاه بحرین جایی برای دوستی با قطر باقی نگذاشت به ویژه اینکه در همراهی با مواضع عربستان سفیر خود را از دوحه فرا خواند و علاوه بر این اختلافات تاریخی بین بحرین و قطر، روابط دو کشور را متشنج کرده بود، ما اکنون شاه بحرین در تلاش برای جلوگیری از کسر بودجه نخست وزیر خود را عازم قطر و ولیعهد را نیز راهی کویت کرد.

پادشاه بحرین از محمد بن زاید برای بودجه سال آینده کشورش درخواست کمک کرد اما او اعطای هرگونه کمک های مالی جدید امارات به بحرین را مردود دانست.

تسنیم نوشت : در این میان عربستان که در جنگ یمن گرفتار شده است، بحرین را به کاهش هزینه های خود فراخواند و از آل خلیفه خواست بودجه را بر اساس ریاضت اقتصادی و کاهش حقوق کارمندان تنظیم کند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :