موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/119118 :کد

رایزنی سیاسی

مرکل عازم مصر و تونس می‌شود

  پنجشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۵ — ۱۳:۲۳
تعداد بازدید : ۱۸۸   
 تحلیل ایران -مرکل عازم مصر و تونس می‌شود

صدراعظم آلمان در راستای تلاش برای ممانعت از ورود سیل مهاجران به اروپا از طریق شمال آفریقا امروز (پنجشنبه) در سفری دو روزه به مصر و تونس سفر می‌کند.

به گزارش تحلیل ایران ، به نقل از روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی، آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان در جریان این سفر دو روزه ابتدا امروز وارد مصر شده و در آنجا با عبدالفتاح سیسی، رئیس جمهوری این کشور دیدار خواهد کرد و در جریان سفرش به تونس طی فردا (جمعه) مذاکراتی با قائد السبسی، رئیس جمهوری این کشور خواهد داشت.

با گذشت شش سال از براندازی رژیم معمر قذافی، دیکتاتور مخلوع لیبی هنوز این کشور در اوضاع نابسامانی به سر می‌برد و دروازه اصلی برای مهاجران آفریقایی است که از طریق دریای مدیترانه و در سفرهایی پر خطر عازم اروپا هستند.

مرکل اخیرا در اظهاراتی عنوان داشت: بدون تحقق ثبات سیاسی در لیبی قادر نخواهیم بود قاچاقچیان انسان را ابتدا از  لیبی متوقف کنیم.

آلمان دولت‌های مراکش و مصر را به تشدید کنترل مرزها و تسریع روند بازگرداندن مهاجرانی که درخواست پناهندگی‌شان رد شده، تشویق می‌کند.

مرکل تصریح کرد: مصر به عنوان قدرت منطقه‌ای و همین طور الجزائر و تونس نقش مهمی را ایفا می‌کند.

ایرنا نوشت : این سفر بخشی از تلاش‌های دیپلماتیک گسترده‌تری است که مرکل انجام می‌دهد. وی سال گذشته میلادی به مالی، نیجریه و اتیوپی سفر کرد و قرار بود طی چند روز گذشته به الجزائر سفر کند که به دلیل مساعد نبودن حال عبدالعزیز بوتفلیقه، رئیس جمهوری الجزائر این سفر لغو شد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :