موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/119148 :کد

رسانه آمریکایی؛

تلاش اوباما برای آزادی چند زندانی دو تابعیتی از ایران

  جمعه ۱۳ اسفند ۱۳۹۵ — ۰۷:۳۴
تعداد بازدید : ۲۱۸   
 تحلیل ایران -تلاش اوباما برای آزادی چند زندانی دو تابعیتی از ایران

یک رسانه آمریکایی مدعی شده است نمایندگان دولت پیشین آمریکا مذاکراتی محرمانه با مقامات ایرانی برای آزادی آمریکایی‌های زندانی در ایران داشته‌اند.

 

 به گزارش تحلیل ایران، پایگاه هافینگتون پست نوشته است در هفته‌های پایانی ریاست جمهوری باراک اوباما نمایندگان دولت وی مذاکراتی محرمانه با مقامات ایران با هدف تضمین آزادی شهروندان آمریکایی زندانی در تهران داشته اند.


تسنیم نوشت:این مذکرات که برای نخستین بار به صورت علنی توسط وکیل دو زندانی آمریکایی رسانه‌ای شده، در اواسط دسامبر 2016 شروع شد و چند روز قبل از مراسم تحلیف ریاست جمهوری دونالد ترامپ در ماه ژانویه 2017 به شکست انجامید.«جارد جینزر» وکیل حقوق بشری که به طور مداوم با مقامات دولت آمریکا در خصوص آزادی زندانیان فوق در تماس بود است گفت مذاکره کنندگان ایرانی از این امر آگاه بودند که دولت اوباما مشتاق بستن توافقی در این زمینه است بنا بر این خواسته‌های محقق نشدنی مطرح کردند.یک مقام وزارت خارجه آمریکا که حاضر نشد جزئیاتی درباره خواسته های تهران مطرح کند به جینزر گفته است ایرانی‌ها «جدی نبودند». جینزر وکیل سیامک نمازی و پدرش باقر نمازی متهمان امنیتی دو تابعیتی است که اکنون در زندان به سر می‌برند.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :