موضوعات ‌مرتبط: سیاسی خاورمیانه

a/119205 :کد

جهاد مقدسی:

نمی‌توان یک طرفه به صلح دست یافت

  جمعه ۱۳ اسفند ۱۳۹۵ — ۱۶:۱۸
تعداد بازدید : ۲۳۲   
 تحلیل ایران -نمی‌توان یک طرفه به صلح دست یافت

نماینده مخالفان سوری مورد حمایت قاهره با تاکید بر اینکه نمی‌توان به صلح دست یافت، ابراز امیدواری کرد بدون شرط، گذار سیاسی محقق شود.

به گزارش تحلیل ایران،  به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز عربی، جهاد مقدسی، رئیس گروه مخالفان سوری مورد حمایت قاهره در کنفرانسی مطبوعاتی تاکید کرد: نمی‌توان یک طرفه صلح را محقق کرد و ما باید صرف نظر از اینکه با دمشق موافق هستیم یا مخالف با آنها، نشست‌ها و گفتگوهایی در راستای دستیابی به صلح داشته باشیم و امیدوارم امور به همین شکل ادامه یابد تا ما به هدف برسیم.

 

وی در پاسخ به سوالی درباره محور گفت‌وگوها میان هیات دمشق و مخالفان و اینکه این دیدارها بر مبارزه با تروریسم متمرکز بوده یا مساله انتقال سیاسی، با رد وجود تناقض در انعکاس محتوای گفت‌وگوها گفت: این طبیعی است که هر یک از طرف‌ها بر آنچه برایش اهمیت دارد تمرکز کند، هیات دمشق در سوریه با تروریسم مواجه است و به موضوع مبارزه با تروریسم می‌پردازد و هیات مخالفان در قاهره نیز خارج به مساله انتقال سیاسی می‌پردازد و تناقضی در این زمینه وجود ندارد.

 

مقدسی در ادامه تاکید کرد: ما با نماینده سازمان ملل در امور سوریه نه مساله گذار سیاسی بلکه چگونگی آغاز گفتگوها را مورد بحث و بررسی قرار می‌دهیم.

 

رئیس گروه مخالفان سوری مورد حمایت قاهره تصریح کرد: قطعا مشکل تروریسم در سوریه وجود دارد و باید به آن پرداخت اما نباد از ابعاد سیاسی بحران سوریه غافل شویم.

 

ایسنا نوشت: مقدسی در پایان گفت: امیدواریم که بدون شروط و با استفاده از تمرکزی که در حال حاضر بر مساله گذار سیاسی وجود دارد، به این مهم دست یابیم.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :