موضوعات ‌مرتبط: سیاسی رصد سیاسی

a/119268 :کد

جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی

فروردین ۹۶؛ اعلام نتیجه آرای کاندیداهای ریاست‌جمهوری جبهه مردمی

  شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۵ — ۱۱:۱۶
تعداد بازدید : ۲۵۵   
 تحلیل ایران -فروردین ۹۶؛ اعلام نتیجه آرای کاندیداهای ریاست‌جمهوری جبهه مردمی

عضو شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب گفت: نتیجه رأی‌گیری برای انتخاب کاندیداهای ریاست‌جمهوری تا قبل از مجمع عمومی دوم در نیمه فروردین ۹۶ اعلام نمی‌شود.

به گزارش تحلیل ایران علی همتی عضو شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی ، با اشاره به ضرورت ایجاد جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی، اظهار داشت: جریان‌های ارزشی و متدین کشور در برهه‌های گذشته به‌جهت اینکه گفتمان‌‌های مختلفی ذیل جریان اصولگرایی به وجود آوردند و همچنین به‌دلیل عدم جمع‌بندی و نرسیدن به وحدت نظر، متحمل آسیب‌های متعددی شدند از این رو احساس نیاز کردند که جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی را تشکیل دهند.

 جبهه مردمی نیروهای انقلاب؛ از ابتدا تاکنون

وی افزود: همچنین این نگرانی وجود داشت که در انتخابات‌ آتی نیز تنوع دیدگاه‌ها و تکثر نظرات که البته همه آنها قابل احترام هستند، موجب شود تا نتیجه مطلوب محقق نشود بنابراین دلسوزان انقلابی تصمیم گرفتند جریانی مردمی را شکل دهند که به‌دنبال برآورده کردن خواسته‌های اقشار مختلف مردم باشد.

عضو شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب با اشاره به فعالیت‌های این جبهه در استان و شهرستان‌ها، گفت: جبهه مردمی نیروهای انقلاب در این مدت کوتاه از تأسیس خود، توانسته  تا 3 هزار نفر از نیروهای دلسوز و دغدغه‌مند از سراسر کشور را جذب  کند  و  همواره تلاش اعضای هیئت مؤسس از ابتدای شکل‌گیری جبهه این بود که افراد فعال انقلابی در شهرستانها را به عضویت در جبهه مردمی انقلاب تشویق کنند.

همتی گفت: تا حد مطلوبی هدف جذب نیروهای انقلابی در استان‌ها و شهرستان‌ها محقق شده و هرچه به زمان انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم نزدیک‌تر می‌شویم، عموم مردم نیز در جریان فعالیت‌های جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی قرار می‌گیرند.

وی به اولین مجمع ملی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی که 5 اسفند برگزار شد اشاره و خاطرنشان کرد: بدنه فعال نیروهای انقلابی با تکیه بر اتحاد و صرف‌نظر از خواسته‌های شخصی در اولین مجمع حضور داشتند و هدف آنها این بود که مصالح نظام اسلامی را در اولویت کار خود قرار دهند و در نهایت بهترین تصمیم جمعی را اتخاذ کنند.

 نکات جالب از 30 عضو شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب

عضو شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب ادامه داد: در این مجمع بستری مناسب برای تمامی گروه‌ها با دیدگاههای متفاوت آماده شده بود تا هر گروه فرد مورد نظر خود را که به‌عقیده‌اش صلاحیت ریاست جمهوری دارد انتخاب کند. نتیجه رأی‌گیری برای  انتخاب کاندیداهای ریاست جمهوری تا قبل از مجمع عمومی دوم در نیمه فروردین 96 اعلام نمی‌شود.

تسنیم نوشت : همتی تأکید کرد برنامه اعضای شورای مرکزی تا موعد مجمع عمومی دوم این است که با هر یک از 10 نفر کاندیدای ریاست جمهوری جلساتی برگزار و برنامه‌های آنها برای حضور در رقابت‌های انتخاباتی را بررسی کنند تا پس از تشریح سازوکار انتخاباتی برای آنان اطمینان حاصل کنند در صورت عدم تأیید هر یک از این 10 نفر در ساختار جبهه، آنها آمادگی کنار رفتن از صحنه رقابت‌های انتخاباتی را داشته باشند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :