موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/119298 :کد

سازمان ملل

سازمان ملل: استفاده از سلاح شیمیایی در موصل جنایت جنگی است

  شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۵ — ۰۰:۲۵
تعداد بازدید : ۲۰۵   
 تحلیل ایران -سازمان ملل: استفاده از سلاح شیمیایی در موصل جنایت جنگی است

سازمان ملل امروز (شنبه) هشدار داد که استفاده از سلاح های شیمیایی در موصل، در صورت اثبات، نقض جدی حقوق بشر بین المللی و جنایت جنگی است.

به گزارش تحلیل ایران 'لیز گراند' هماهنگ کننده سازمان ملل در امور بشردوستانه در عراق طی بیانیه ای ضمن هولناک خواندن استفاده از سلاح های شیمایی در موصل گفت: هیچ توجیهی، به هیچ وجه، برای استفاده از سلاح های شیمیایی وجود ندارد.


گزارش هایی مبنی بر وقوع حمله شیمیایی در شرق موصل طی روزهای گذشته منتشر شده است. رود دجله شهر موصل را به طور تقریبی به دو نیمه شرقی و غربی تقسیم می کند. شرق این شهر در ماه ژانویه (دی/بهمن) به طور کامل توسط نیروهای عراقی از اشغال داعش آزاد شد.


بیشتر بخش غربی موصل هنوز در اشغال این گروه تروریستی است، اما نیروهای عراقی طی دو هفته گذشته مناطقی را در حاشیه جنوب غربی این شهر آزاد کرده اند.


تحلیلگران مسایل سیاسی معتقدند که گروه تروریستی داعش برای جلوگیری از شکست در موصل اقدام به استفاده از سلاح شیمیایی کرده است.


سازمان بهداشت جهانی نیز امروز از درمان 12 نفر به دلیل قرار گرفتن احتمالی در معرض یک عامل شیمایی خبر داد.


ایرنا نوشت: هنوز درباره عامل این حمله ها گزارشی منتشر نشده است، اما گروه تروریستی داعش پیشتر در حملات خود به عراق و سوریه بارها از مواد شیمیایی استفاده کرده است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :