موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/119302 :کد

بوکوحرام

سوء استفاده بوکوحرام ازکودکان برای عملیات‌های انتحاری

  شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۵ — ۱۶:۲۴
تعداد بازدید : ۱۹۱   
 تحلیل ایران -سوء استفاده بوکوحرام ازکودکان برای عملیات‌های انتحاری

فرماندار یک منطقه در شمال کامرون از استفاده نیروهای شبه نظامی بوکوحرام از کودکان برای انجام عملیاتهای بمبگذاری انتحاری خبر داد.

 

به گزارش تحلیل ایران  به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، میجیاوا باکاری، فرماندار منطقه شمال کامرون در این رابطه گفت: به نظر می‌رسد که گروه بوکوحرام پس از تضعیف شدن توسط نیروهای چند ملیتی اقدام مشترک و همچنین انهدام کارخانه مواد منفجره آن‌ها به این نتیجه رسیده است که برای بمب‌گذاریهای انتحاری از کودکان استفاده کند.

 

وی ادامه داد: گروه بوکوحرام تاکتیک جدید خود را هفته گذشته با استفاده از دو کودک در منطقه شمال کامرون به کار گرفت. طی این عملیات هر دو کودک جان خود را از دست دادند.

 

آمار حملات، عملیاتها و کودک ربایی‌های گروه بوکوحرام درمنطقه شمال کامرون به شدت بالاست.

 

کامرون جزئی از نیروهای اقدام مشترک است که توسط کشورهای حوزه دریاچه چاد از جمله نیجریه، نیجر، چاد، کامرون و جمهوری بنین تشکیل شده است.

 

این گروه مصمم است که این گروه شبه نظامی را که به گزارش مقامات دولتی تابه حال بیش از 2000 نفر را در کامرون کشته، از بین ببرد.

 

ایسنا نوشت: زندگی حدود 26 میلیون نفر که در منطقه دریاچه چاد سکونت دارند به خاطر عملیاتهای بوکوحرام مختل شده است و به گزارش آژانس پناهندگان سازمان ملل نیز بیش از 2 میلیون و 600 هزار نفر نیز از خانه و کاشانه خود آواره شده‌اند.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :