موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی حوادث

a/119320 :کد

سازمان پزشکی قانونی کشور؛

مراقب رانندگی در نوروز ۹۶ باشید

  شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۵ — ۲۲:۰۲
تعداد بازدید : ۸۵۶   
 تحلیل ایران -مراقب رانندگی در نوروز ۹۶ باشید

سازمان پزشکی قانونی اعلام کرد:در حوادث رانندگی نوروز ۱۳۹۵ در سرتاسر کشور ۹۶۴تن کشته شدند و درعین حال استان فارس با ۸۶کشته دارای بیشترین جان باخته حوادث رانندگی در ایام تعطیلات نوروز امسال بود.

 

 به گزارش تحلیل ایران، از سازمان پزشکی قانونی کشور، در نوروز امسال 86 تن در حوادث رانندگی استان فارس جان خود را از دست دادند که از این شمار کشته شده 48 تن در مسیرهای برون شهری، 22 تن در محورهای دورن شهری و 16 تن در مسیرهای روستایی جان خود را از دست داده‌اند.

 

بر اساس آمارهای موجود، در نوروز سالجاری پس از استان فارس، استان خوزستان با 69 فوتی در رتبه دوم تعداد فوتی های خوادث رانندگی قرار می گیرد.براساس این گزارش در نوروز 1395، 964 تن در حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند که از این تعداد 663 تن در مسیرهای برون شهری، 206 تن در محورهای درون شهری، 90 تن در جاده های روستایی و 5تن در مسیرهایی نامعلوم جان باخته اند. طول ایام تعطیلات نوروزی از25 اسفند 94 تا 15 فروردین95 محسوب می شود . 

 

ایرنا نوشت: پیش از این نیز پزشکی قانونی اعلام کرده بود ،در نوروز امسال 68.9 درصد کشته های حوادث رانندگی مربوط به جاده های برون شهری 21.3درصد در راههای درون شهری ،9.3 درصد در جاده های خاکی روستایی و محل تصادف ،نیم درصد موارد نا معلوم بوده است.کارشناسان برای کاهش تصادفات در نوروز 96، از رانندگان خواسته اند ضمن رعایت کامل مقررات راهنمایی و رانندگی، به توصیه های پلیس توجه کنند.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :