موضوعات ‌مرتبط: سیاسی انتخابات

a/119332 :کد

وزیر کشور در حاشیه افتتاح ستاد انتخابات؛

افرادی که از هم‌اکنون اعلام کاندیداتوری کردند حق تبلیغات ندارند

  شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۵ — ۲۳:۲۰
تعداد بازدید : ۳۶۰   
 تحلیل ایران -افرادی که از هم‌اکنون اعلام کاندیداتوری کردند حق تبلیغات ندارند

رحمانی‌فضلی گفت: افرادی که از هم‌اکنون اعلام کاندیداتوری کردند، نباید هرگونه فعالیتی در فضای عمومی داشته باشند.

به گزارش تحلیل ایران، تسنیم نوشت:عبدالرضا رحمانی‌فضلی وزیر کشور عصر امروز در حاشیه مراسم افتتاح ستاد انتخابات کشور، در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: افرادی که از هم‌اکنون اعلام کاندیداتوری کردند، نباید هرگونه فعالیتی در فضای عمومی داشته باشند، چرا که فعالیت‌ آنها تبلیغاتی است و طبق قانون برخورد خواهد شد.


وی در پاسخ به این سوال که آیا حضور کسانی که اعلام کاندیداتوری کردند، در صد او سیما قانونی است یا خیر؟ گفت: اگر در چارچوب وظایف اداری و در حوزه مسئولیت‌شان باشد، بلامانع است، اما در غیر این صورت باید مدیران صداوسیما مانع آن شوند.وزیر کشور با تأکید بر نقش حساس صدا و سیما در برهه انتخابات، تصریح کرد: قانون در زمینه انتخابات ریاست‌جمهوری تکلیف را روشن کرده است. در این زمینه کمیته تبلیغات تشکیل شده و صداوسیما برنامه‌های انتخابات خود را باید به تأیید این کمیته برساند که وزیر کشور مسئول این کمیته است. 


رحمانی‌فضلی گفت: درباره اقدامات جاری صداوسیما جلسه‌ای با مدیران صدا و سیما تشکیل دادیم و تأکید کردند که انتخابات یک موضوع ملی است و صداوسیما نباید به گونه‌ای رفتار کند که شائبه طرفداری از نهادهای خاص ایجاد شود، لذا از صداوسیما خواسته‌ایم این موضوع را رعایت کند، البته ما و وزارت کشور و شورای نگهبان بازرسی و نظارت هم داریم.وی با بیان اینکه برای انتخابات میان دوره‌ای مجلس 269 نفر ثبت‌نام کرده‌اند، گفت: کسانی که قصد کاندیداتوری در انتخابات شورای شهر و روستا به خصوص در مناطق روستایی دارند حتما در جهت تهیه گواهی عدم سوءپیشینه اقدام کنند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :