موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/119367 :کد

مذاکرات ایران و عربستان؛

ادعای نشریه کویتی درباره مذاکرات ایران و عربستان

  یکشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۵ — ۰۹:۴۵
تعداد بازدید : ۱۹۴   
 تحلیل ایران -ادعای نشریه کویتی درباره مذاکرات ایران و عربستان

نشریه الجریده کویت در گزارشی با اشاره به سفر هیئتی عالی رتبه از سازمان حج و زیارت ایران به عربستان برای مذاکره با مسئولان این کشور بر سر پرونده حج، از احتمال بالای دستیابی به توافق مشترک میان طرفین و ارائه تسهیلات به زوار ایر

 

به گزارش تحلیل ایران، نشریه الجریده دیروز شنبه به نقل از منابع مطلع نوشت: هیئت ایرانی در مذاکره با سعودی ها همکاری خوبی را مشاهده کرد و گزارشی در این زمینه به مقامات عالی رتبه جمهوری اسلامی ارسال شده است. ایرنا نوشت: دولت عربستان سعودی با اکثر خواسته های طرف ایرانی در مورد شرایط اعزام حجاج موافقت کرد و باقیمانده خواسته های هیئت ایرانی نیز در جلساتی مشترک بررسی می شود.سعودی ها تاکید کرده اند که در مراسم حج امسال امنیت و سلامت زوار ایرانی را به طور کامل تامین خواهند کرد و روند دستیابی زوار ایرانی به روادید را نیز تسهیل می کنند.

 الجریده می نویسد: سعودی ها همچنین بر محکوم شدن دو پلیس عربستانی که دو نوجوان ایرانی را مورد آزار و اذیت جنسی قرارداده بودند نیز تاکید کردند و گفتند که این افراد هم اکنون دوره محکومیت خود را در زندان سپری می کنند. روابط تهران - ریاض پس از فاجعه منا و شهادت 464 زائر ایرانی، متشنج و این رابطه دیپلماتیک به دنبال حمله عده ای به سفارت عربستان در تهران، قطع شد.


                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :