موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی سلامت

a/119417 :کد

معاون وزیر بهداشت؛

توصیه‌هایی در جهت جلوگیری از چاقی در ایام عید

  یکشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۵ — ۱۴:۲۰
تعداد بازدید : ۲۶۳   
 تحلیل ایران -توصیه‌هایی در جهت جلوگیری از چاقی در ایام عید

معاون وزیر بهداشت با ارائه توصیه‌هایی برای مردم در جهت جلوگیری از چاقی آنان در ایام عید از عدم گزارشی نسبت به مشکلات بهداشتی آب در مناطق سیل‌زده خبر داد و گفت: محل‌های توزیع قلیان در نوروز در رصد نظارت شدید خواهد بود.

 به گزارش تحلیل ایران، علی‌اکبر سیاری در مراسم مانور بسیج سلامت نوروزی با اشاره به اینکه امسال تجهیزات پیشرفته‌ سیار برای نظارت بیشتر تهیه کردیم اظهار داشت: این تجهیزات آزمایشگاهی می‌توانند میزان آلایندگی‌ها، مواد افزودنی و... را در محل تخلف در چند دقیقه مورد ارزیابی قرار دهند تا بتوانیم سریع‌تر به موارد تقلب در مواد غذایی دست پیدا کنیم.


وی با اشاره به اینکه در نوروز امسال از پتانسیل دفاتر سلامت ممیزی محیط بهداشت که در تهران راه‌اندازی شده است، استفاده خواهیم کرد، گفت: خوشبختانه امسال همکاری تیم‌های بهداشت محیط با نیروی انتظامی، قوه‌قضائیه و شهرداری ارتقا یافته است.معاون وزیر بهداشت  تصریح کرد: بیشترین توصیه‌ای که برای نوروز 96 به مسافران خواهیم داشت رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی است زیرا هر سال در نوروز براثر تصادفات جاده‌ای هموطنان زیادی را از دست می‌دهیم که در سال رقمی بالغ بر 16 تا 17 هزار نفر می‌شود که چند برابر آن نیز مجروح می‌شوند.


سیاری عنوان کرد: مسئله دیگر بحث مواد غذایی و آلودگی‌های شیمیایی و محیطی در نوروز است، کما اینکه از اول اسفند نظارت‌های بهداشتی تشدید شده است و در سال گذشته نیز در طول مدت اسفند و ایام تعطیلات نوروز 330 هزار بازرسی بهداشتی داشتیم که 12 هزار مورد به پلمپ منجر شد و هزار پرونده به قوه قضائیه ارجاع و 600 تن مواد غذایی نیز معدوم شد. وی درباره مشکلات کم‌تحرکی مردم و مصرف مواد شیرینی و آجیل که باعث چاقی آنان در تعطیلات می‌شود نیز عنوان کرد: مسلما نوروز می‌تواند به تحرک بیشتر مردم نیز منجر شود و شرط آن این است که در مصرف مواد غذایی ملاحظات لازم را انجام دهند و از کم‌تحرکی بپرهیزند و روزی یک ساعت پیاده‌روی کنند تا دچار اضافه وزن در نوروز نشوند. 


تسنیم نوشت: معاون وزیر بهداشت درباره تفاوت‌های سامانه 1490 و 190 توضیح داد: این دو سامانه یک کار را انجام می‌دهند ولی هر دو وظیفه آن را یکی کردیم و مردم از این به بعد می‌توانند با 190 تماس بگیرند زیرا کارایی بیشتری دارند از جمله که حفظ کردن آن آسان‌تر است و 24 ساعته نیز به مردم خدمت می‌دهد به طوری که مردم می‌توانند گزارش‌ تخلف‌های بهداشتی از اماکن عمومی، تفرجگاه‌ها به محل اقامت، استخرها و ... را به این سامانه گزارش دهند.سیاری در ادامه عنوان کرد: یکی از کارهای نظارتی که در ایام نوروز به جدّ تشدید می‌شود نظارت بر اماکنی است که قلیان ارائه می‌شود و ما نیز به نیروهای خودمان توصیه کردیم که با چنین اماکنی به هیچ عنوان گذشت نکنند به طوری که مکان‌هایی که مجوز ندارند پلمپ خواهد شد و  جاهایی که مجوز نیز دارند در صورت تخلف طبق قانون با آنها برخورد خواهد شد.وی درباره وضعیت بهداشت آب در مناطق سیل‌زده نیز گفت: تاکنون هیچ گزارشی از وجود مشکلات بهداشتی آب در مناطق سیل‌زده نداشتیم.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :