موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/119472 :کد

هلاکت 148 داعشی

هلاکت ۱۴۸ داعشی در حملات هوایی جنگنده های عراق به غرب موصل

  یکشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۵ — ۰۰:۰۱
تعداد بازدید : ۲۲۱   
 تحلیل ایران -هلاکت ۱۴۸ داعشی در حملات هوایی جنگنده های عراق به غرب موصل

منابع خبری شامگاه یکشنبه گزارش دادند که در حملات هوایی جنگنده های عراق به بخش های غربی شهر موصل دستکم ۱۴۸ تن از عناصر داعش به هلاکت رسیدند.

به گزارش تحلیل ایران،  'عبدالامیر رشید یارالله' فرمانده علملیات آزادسازی استان نینوا گفت: جنگنده های عراق امروز (یکشنبه) در 63 عملیات هوایی، دستکم 148 تن از عناصر داعش را در بخش های غربی موصل به هلاکت رساند.


وی افزود: نیروهای پلیس فدرال و واکنش سریع عراق در عملیات خود در محله های الدندان و الدواسه تعدادی از ساختمان های این دو محله را پاکسازی و ده ها خودروی زرهی عناصر داعش را منهدم کردند.


خبرگزاری اسپوتنیک روسیه از بغداد به نقل از ستاد تبلیغات و اطلاع رسانی جنگ عراق گزارش داد که دستکم 6 تن از سرکرده های گروه تروریستی داعش از جمله ابوعائشه مسئول بیت المال و 'ابوتبارک' مسئول حساب های مالی گروه تروریستی داعش، در حملات هوایی جنگنده های عراق به محله معلمین واقع در غرب موصل کشته شدند.


در این عملیات همچنین جنگنده های عراق تعدادی از انبار مهمات عناصر داعش در منطقه تلعفر را منهدم کردند.


از سوی دیگر 'احمد الاسدی' سخنگوی نیروهای الحشد الشعبی عراق امروز اعلام کرد ساختمان های واقع در بخش راست موصل در‌ آستانه آزادسازی سازی است و آزادی این منطقه به معنای پایان کار داعش در عراق است.


وی افزود: ساختمان های دولتی و امنیتی موصل در بخش غربی این شهر هم اکنون در دسترس نیروهای عراقی است و به زودی آزاد خواهد شد.


عملیات موصل از 26 مهرماه 95 (17 اکتبر2016) با فرمان حیدر العبادی نخست وزیر و فرمانده کل قوای عراق آغاز شده است.


ایرنا نوشت: نیروهای امنیتی عراق طی هفته گذشته با شکستن خطوط مقدم گروه تروریستی داعش در بخش غربی موصل دو محله مهم 'الجوسق' و 'وادی حجر' را آزاد کردند.

                               

موصل     داعش     نینوا     تروریستی     آزاد سازی    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :