موضوعات ‌مرتبط: فناوری شرکت ها

a/119478 :کد

مایکروسافت

مایکروسافت حجم آپدیت های ویندوز را ۳۵ درصد کاهش می دهد

  دوشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۵ — ۰۰:۳۰
تعداد بازدید : ۲۰۸   
 تحلیل ایران -مایکروسافت حجم آپدیت های ویندوز را ۳۵ درصد کاهش می دهد

مایکروسافت حجم آپدیت های ویندوز را ۳۵ درصد کاهش می دهد

به گزارش تحلیل ایران طرفداران سیستم عامل ویندوز احتمالا از خواندن این خبر خشنود خواهند شد؛ Unified Update Platform مایکروسافت که از ماه نوامبر برای ویندوز اینسایدرها عرضه شده بود ، همزمان با انتشار Creators Update در اواخر بهار سال جاری، در دسترس تمام کاربران قرار خواهد گرفت. UUP علاوه بر ویژگی‌های متعددی که به همراه می آورد، بطرز چشمگیری حجم آپدیت‌های آتی را کاهش خواهد داد و کاربران را از دردسر دانلود بیلد کامل سیستم عامل در هر آپدیت خلاص می کند.

این ویژگی "بسته‌های دانلودی افتراقی" نامیده شده است که یک واژه‌ی تکنیکی برای این مفهوم است که "فقط آنچه مورد نیاز است را دانلود می کند." چنین بسته هایی ابتدا فایل‌های نصب شده روی سیستم شما را بررسی می کنند و از آنها برای بازسازی نسخه‌ی جدید سیستم عامل از همان محل استفاده می‌کنند.

 

شاید به نظر ساده بیاید، اما آنطور که لورا باتلر از مایکروسافت می گوید، با در نظر گرفتن پیشینه ای چند ده ساله در کدها و پچ های ارایه شده در ویندوز این کار واقعا ساده نیست.

 

البته در مواردی که ویژگی خاصی مانند Creators Update عرضه می شود، باز هم دانلود کامل بیلد سیستم عامل ضروری است، اما آپدیت‌های بعدی بطور قابل ملاحظه‌ای کوچکتر خواهند بود - آپدیت‌هایی که به گفته‌ی بیل کارگونیس، مسئول بخش مدیریت برنامه‌نویسی مایکروسافت، بطور میانگین حدود 35 درصد کوچکتر خواهند بود.

 

تابناک نوشت: حجم این دانلودها برای ویندوز اینسایدرها به مراتب کوچکتر خواهد بود، اما با توجه به تعدد آپدیت هایی که این سیستم ها دریافت می کنند ، این کاهش حجم شاید خیلی هم برای آنها تاثیرگذار نباشد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :