موضوعات ‌مرتبط: فناوری گوشی

a/119479 :کد

گلکسی اس 8

فناوری ۱۰ نانومتری موجب تاخیر در عرضه گلکسی اس ۸ خواهد شد

  دوشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۵ — ۰۰:۳۲
تعداد بازدید : ۲۵۴   
 تحلیل ایران -فناوری ۱۰ نانومتری موجب تاخیر در عرضه گلکسی اس ۸ خواهد شد

فناوری ۱۰ نانومتری موجب تاخیر در عرضه گلکسی اس ۸ خواهد شد

به گزارش تحلیل ایران    گفته می شود نرخ تولید تراشه های 10 نانومتری با میزان تقاضا برای این تراشه ها برابری نمی کند، وضعیتی که تولید و عرضه تعدادی از اسمارت فون های نسل بعد را در آینده ای نزدیک با وقفه مواجه خواهد کرد.

 

این اطلاعات از گزارشی که در دیجی تایمز منتشر شده به دست می آید که گفته می شود بر اساس اطلاعات منابع آگاه در این حوزه ارایه شده و به این اشاره دارد که گلکسی اس 8 هم می تواند یکی از دلایل این تاخیر باشد و هم خود از اثرات این تاخیر متاثر شود.


انتظار می رود که گلکسی اس 8 و اس 8 پلاس در دو نسخه متفاوت عرضه شوند: یک نسخه با بهره مندی از پردازنده اسنپدراگون 835 کوالکام و نسخه دیگر مجهز به اگزینوس 8895. این دو تراشه با استفاده از فناوری 10 نانومتری ساخته می شوند و بنابراین اگر این اخبار صحت داشته باشد، تولید هر دو مدل این اسمارت فون ها تحت تاثیر قرار خواهد گرفت. البته گلکسی اس 8 تنها اسمارت فونی که از این عدم توازن در تولید و تقاضا لطمه خواهد خورد نیست، چرا که قرار است در آیفون بعدی و اسمارت فون هایی که از پردازنده جدید مدیاتک، هلیو X30 بهره می برند، نیز از تراشه ی 10 نانومتری استفاده شود.


این منابع بدون ذکر جزییات بیشتر در آخرین گزارش خود عنوان کرده اند که عرضه اسمارت فون هایی که از پردازنده هلیو X30 در آنها استفاده شده هم اکنون با تاخیر مواجه شده و معرفی آنها به سه ماهه دوم سال 2017 موکول شده است. این منابع همچنین اشاره کرده اند که نرخ تولید باعث شده که برنامه سامسونگ برای رونمایی از گلکسی اس 8 به تاخیر بیفتد. البته مشخص نیست که آیا زمان معرفی گلکسی اس 8 که روز 9 فروردین تعیین شده تغییر خواهد کرد یا زمان ارایه ی آن به بازار. در هر حال، موضوع این است که هر یک از اسمارت فون های آینده که در آنها از پردازنده ای برخوردار از فناوری 10 نانومتری استفاده شده باشد به نوعی با تاخیر در عرضه مواجه خواهند شد.

 

تابناک نوشتت: اما سوالی که پیش می آید این است که این تاخیر چقدر خواهد بود؟ در این گزارش گفته شده که اگر نرخ تولید فناوری 10 نانومتری افزایش یابد، در سه ماهه دوم گوشی هایی که به این پردازنده ها مجهزند 10% کل اسمارت فون های فروخته شده را شامل خواهند شد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :