موضوعات ‌مرتبط: سیاسی رصد سیاسی

a/119550 :کد

تحولات میدانی سوریه

«خان طومان» در جنوب غرب حلب زیر آتش ارتش سوریه رفت

  دوشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۵ — ۱۲:۲۵
تعداد بازدید : ۲۰۸   
 تحلیل ایران -«خان طومان» در جنوب غرب حلب زیر آتش ارتش سوریه رفت

ارتش سوریه و مقاومت از ساعاتی پیش حملات موشکی و توپخانه‌ای به مواضع تروریست‌های جیش الفتح را آغاز کردند و مواضع آنان در شهرک مهم خان طومان را زیر آتش گرفتند.

به گزارش تحلیل ایران ، همزمان با پیشروی چشمگیر نیروهای ارتش سوریه و رزمندگان مقاومت در شرق استان حلب از ساعتی قبل یگان موشکی مقاومت و توپخانه ارتش سوریه بشدت مواضع تروریست‌های جیش الفتح را در شهرک‌های جنوب غرب استان حلب از جمله خان طومان، الزربه، العیس، خلصه، زیتان، القراصی، برده و هوبر هدف قرار داد‌.

در این حملات علاوه بر وارد آمدن خسارت شدید به مواضع تروریست‌ها، انهدام مخازن سلاح و خودروهای تروریست ها ده‌ها تروریست به دلیل حملات ناگهانی کشته یا زخمی شدند.

منابع میدانی به «بین‌الملل فارس»، گفتند که تحرکات تروریست‌ها از سمت استان ادلب به سوی مناطق جنوب غرب استان حلب فلج شده است.

این حملات موشکی و توپخانه‌ای همچنان ادامه دارد و به نظر می‌رسد نیروهای مقاومت با شروع فصل بهار عملیات بزرگ و وسیعی را در این منطقه راهبردی انجام دهند که از اهداف مهم آن شکست محاصره دو شهرک شیعه نشین الفوعه و کفریا در شمال استان ادلب است که به دنبال آن مواضع تروریست ها در غرب شهر حلب و جنوب شهرک های نبل و الزهراء سقوط خواهد کرد که دستاورد مهمی برای به شمار می‌آید.

فارس نوشت : شهرک‌‌های جنوب غرب استان حلب سال گذشته ( پاییز 94) پاکسازی شد اما تروریست‌ها با سوءاستفاده از آتش‌بس روسیه و آمریکا، بهار امسال (95) بار دیگر این مناطق را اشغال کردند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :