موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی سلامت

a/119552 :کد

مطالبات بیمارستان‌ها

جراحی‌هایی که بخاطر بیمه "فعلا" انجام نمی‌شوند

  دوشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۵ — ۱۲:۴۳
تعداد بازدید : ۲۵۴   
 تحلیل ایران -جراحی‌هایی که بخاطر بیمه "فعلا" انجام نمی‌شوند

در پی عدم پرداخت مطالبات بیمارستان‌های وزارت بهداشت از سوی سازمان‌های بیمه‌گر، این روزها شرایط اضطراری در بیمارستان‌ها ایجاد شده است.

به گزارش تحلیل ایران دکتر علی جعفریان ، درباره میزان مطالبات بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی تهران از سازمان‌های بیمه‌گر، گفت:  در حال حاضر مجموع مطالبات ما از سازمان‌های بیمه‌گر پایه بیش از 860 میلیارد تومان است و هنوز هیچ اقدام جدیدی از سوی بیمه‌ها برای پرداخت این مطالبات انجام نشده است.

وی با بیان اینکه هفته گذشته بیمه‌ها مطالبات شهریور ماه سال 94 را تسویه کردند، افزود: اما هنوز در سال جاری اتفاقی برای مطالبات سال 95 نیفتاده است.

عقب‌ماندگی 7 ماهه در پرداخت‌های پرسنلی

جعفریان درباره میزان پرداخت‌های دانشگاه به پرسنل بیمارستان‌ها هم گفت: تاکنون کارانه پرسنل را تا مرداد و کارانه پزشکان را تا تیر ماه سال 95 پرداخت کرده‌ایم، اما نزدیک به هفت ماه عقب‌ماندگی در حوزه پرداخت‌های پرسنلی داریم. در عین حال در پرداخت‌های پیمانکاران نیز با عقب‌ماندگی مواجهیم و بخش عمده‌ای از مطالبات‌مان هم در حوزه دارو است.

بدهی 300 میلیاردی برای دارو و شرکت‌هایی که دیگر تجهیزات به بیمارستان‌ها نمی‌دهند

رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران از بدهی 300 میلیاردی دارویی این دانشگاه  خبر داد و گفت: مجموعا بدهی‌های دارویی و مربوط به تجهیزات پزشکی به حدود 420 میلیارد تومان می‌رسد و این موضوع باعث شده که بسیاری از شرکت‌ها دیگر به ما دارو و تجهیزات پزشکی ندهند.

به گفته جعفریان، در حال حاضر مشکل اصلی بیمارستان‌ها، بدهی‌های دارویی و تجهیزاتی است و حتی این شرکت‌ها رسما به دانشگاه نامه ‌می‌زنند که ما دیگر فلان وسیله را به شما نمی‌دهیم و این موضوع منجر به بروز مشکل در بیمارستان‌ها شده است.

دغدغه تجهیزاتی و جراحی‌هایی که انجام نمی‌شوند

وی ادامه داد: به طوریکه به برخی بیمارستان‌ها گفته‌ایم که انجام اعمال جراحی غیر اورژانس را متوقف کنند و آنها را برای بعد از عید انجام دهند. البته اعمال جراحی اورژانسی در بیمارستان‌ها  انجام می‌شود، اما اعلام کردیم که بیمارستان‌ها برای انجام جراحی‌هایی که فرصت دارند و نیازمند تجهیزات هستند، دست نگه دارند تا بعد از عید آنها را انجام دهند. چرا که در حال حاضر شرکت‌ها به بیمارستان‌ها تجهیزات نمی‌دهند.

ایرنا نوشت : جعفریان تاکید کرد در این وضعیت یک راه این است که بیمار خودش این تجهیزات را تهیه کند. اما ما نمی‌خواهیم که این اتفاق بیفتد، زیرا هزینه‌های زیادی به بیمار تحمیل می‌شود و این اقدام خلاف روند طرح تحول نظام سلامت است. راه دوم نیز این است که صبر کنیم و ما راه دوم را انتخاب کرده‌ایم. بنابراین فعلا اعلام کرده‌ایم که بیمارانی که نیازمند جراحی‌های غیراورژانسی که نیازمند تجهیزات پزشکی هستند، صبر کنند تا بعد از عید اقدامات لازم را برای آنها انجام دهیم.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :