موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی فرهنگی-مذهبی

a/119821 :کد

آیت‌الله نوری همدانی

اشرافی‌گری خطری برای جامعه است

  چهارشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۵ — ۱۳:۱۷
تعداد بازدید : ۱۸۸   
 تحلیل ایران -اشرافی‌گری خطری برای جامعه است

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به اینکه امنیت، عدالت و معیشت مسائلی است که حکام باید برای مردم فراهم کنند گفت: معیشت دغدغه جدی مردم است، گرانی بیداد می‌کند و عمده مردم از گرانی رنج می‌برند.

به گزارش تحلیل ایران ، آیت‌الله حسین نوری‌همدانی پیش از ظهر امروز در درس خارج فقه خود که در مسجد اعظم برگزار شد، اظهار کرد: نهج‌البلاغه دریایی است، بنابراین اگر در حوزه درس تخصصی درباره نهج‌البلاغه وجود داشته باشد بسیار مفید است.

وی خاطرنشان کرد: امیر مؤمنان (ع) به عثمان بن حنیف در بصره نامه‌ای نوشتند و به او گفتند تو فرماندار من هستی نباید دعوتی را اجابت کنی که اشخاص دارای زندگی پایین دعوت نشدند ولی داراها به آن دعوت شدند.

این مرجع تقلید با بیان اینکه اسلام با اشرافی‌گری مخالف است، گفت: مردم به سه مورد امنیت فکری و مالی، عدالت و مراعات حقوق و فراوانی نعمت و معیشت محتاج هستند و حکام باید آنها را فراهم کنند.

وی با اشاره به مشکل معیشت در مملکت گفت: گرانی بیداد می‌کند، طبقات متوسط از گرانی رنج می‌برند نامه‌هایی ارسال می‌شود که اشخاص از فقر می‌نالند؛ مصیبتی در مملکت برای کسانی است که در سطح متوسط هستند بین حقوق 15 تا 20 میلیون تومانی یا یک میلیون تومانی تفاوت است و این تفاوت نباید وجود داشته باشد.

آیت‌الله نوری‌همدانی خاطرنشان کرد: بر اساس نظر رهبر معظم انقلاب اشرافی‌گری خطری برای جامعه است، فقرا و زاغه‌نشین‌ها در جنگ شرکت کردند و امام خمینی (ره) بر توجه بر تهیدستان و فقرا تأکید داشتند.

تسنیم نوشت : وی عنوان کرد افراد متوسط و پایین‌تر گرفتار تنگدستی و مضیقه هستند، باید در نظر داشت اشرافی‌گری موضوع و خطر بزرگی است و این را محکوم می‌کنیم و باید توجه بیشتر به طبقات متوسط و پایین جامعه توجه صورت گیرد تا از تنگناها خارج شویم.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :