موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/119848 :کد

سلاح های شیمیایی

ایران استفاده از سلاح های شیمیایی در سوریه و عراق را محکوم کرد

  چهارشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۵ — ۱۶:۳۵
تعداد بازدید : ۸۴۳   
 تحلیل ایران -ایران استفاده از سلاح های شیمیایی در سوریه و عراق را محکوم کرد

جمهوری اسلامی ایران استفاده از سلاح‌های شیمیایی توسط گروه‌های تروریستی در سوریه و عراق را محکوم کرد.

به گزارش تحلیل ایران    علیرضا جهانگیری سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان منع سلاح‌های شیمیایی در لاهه در هشتادوچهارمین اجلاس شورای اجرایی این سازمان سخنرانی کرد و  خواستار پرهیز از سیاسی کردن پرونده سوریه در این سازمان شد.

 

سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در لاهه در سخنان خود با گرامیداشت خاطره قربانیان سلاح‌های شیمیایی در کشورمان و همچنین یادآوری همزمانی سی‌امین سالگرد حمله شیمیایی به سردشت با بیستمین سالگرد تاسیس سازمان منع سلاح‌های شیمیایی، بر ضرورت افزایش تلاش‌های کشورهای عضو در مسیر دستیابی به جهانی عاری از سلاح های شیمیایی تاکید کرد.

 

جهانگیری با اشاره به تحولات سوریه، ضمن تقدیر از همکاری این کشور با سازمان منع سلاحهای شیمیایی در جهت برطرف کردن مشکلات باقیمانده ،علیرغم شرایط دشوار در این کشور، خواستار پرهیز از سیاسی کردن پرونده شیمیایی سوریه در این سازمان و کمک به بهبود شرایط این کشور شد.

 

سفیر و نماینده دائم کشورمان در لاهه با ابراز نگرانی عمیق از کاربرد سلاح های شیمیایی توسط گروه های تروریستی و افراطی در سوریه و عراق، بر لزوم محکوم کردن این اقدامات از سوی جامعه جهانی و اتخاذ تمهیدات لازم به منظور جلوگیری از وقوع مجدد اینگونه موارد تاکید کرد .

 

ایسنا نوشت: وی همچینی خواستار پرهیز کشورهای جهان از جمله کشورهای عضو سازمان منع سلاحهای شیمیائی از ارائه حمایت های مالی و نظامی به گروه های تروریستی وپاسخگویی این کشورها شد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :