موضوعات ‌مرتبط: فناوری گوشی

a/119856 :کد

اندروید نوقا

اندروید نوقا اکنون روی ۲.۸ درصد از دستگاه‌های اندرویدی نصب است

  چهارشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۵ — ۱۷:۱۷
تعداد بازدید : ۲۳۷   
 تحلیل ایران -اندروید نوقا اکنون روی ۲.۸ درصد از دستگاه‌های اندرویدی نصب است

اندروید نوقا اکنون روی ۲.۸ درصد از دستگاه‌های اندرویدی نصب است

به گزارش تحلیل ایران، به رسم همیشگی در اولین هفته ماه جدید میلادی، جدیدترین آمار توزیع نسخه‌های مختلف اندروید منتشر شده است. آماری که مانند ماه‌های قبل چندان امیدوار کننده نیست. مبتنی بر دستگاه‌هایی که در هفت روز منتهی به ششم مارس از گوگل پلی استور بازدید کرده‌اند، نسخه‌های 7.0 و 7.1 اندروید اکنون روی 2.8 درصد از دستگاه‌های اندرویدی نصب شده‌اند.

با توجه به آمار ماه گذشته، میزان نصب اندروید نوقا روی دستگاه‌های سازگار از 1.2 درصد در ماه فوریه اکنون به 2.8 درصد رسیده و در نتیحه با رشد 133 درصدی همراه بوده است.


در حال حاضر محبوب‌ترین نسخه‌های پلتفرم متن باز اندروید در میان کاربران نسخه‌های 5.0 و 5.1 است. لالی پاپ 5.0 و 5.1 در مجموع روی 32.5 درصد از گوشی‌ها و تبلت‌های اندرویدی نصب است، این رقم با کاهش همراه بوده و در ماه گذشته 32.9 درصد بوده است. اندروید مارشمالوی 6.0 نیز روی 31.3 درصد از دستگاه‌ها نصب است و این رقم در ماه فوریه 30.7 درصد بود.

اندروید نسبتاً قدیمی‌تر 4.4 کیت کت نیز هم چنان میان 20.8 درصد از کاربران اندروید محبوبیت دارد. در جایگاه بعدی Jelly Bean با 10.8 درصد نصب قرار دارد و در ادامه نیز نسخه‌های Ice Cream Sandwich و Gingerbread با سهم 1 درصدی قرار دارند.

تابناک نوشت: انتظار می‌رود که طی ماه‌های آتی با عرضه پرچمداران جدید به بازار که اندروید نوقا به صورت پیش فرض روی آنها نصب است، نسخه‌های اندروید 7.0 و 7.1 سهم بازار بیشتری بدست خواهند آورد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :