موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی سلامت

a/119921 :کد

بانک خون بند ناف

ذخیره‌سازی ۷۵ هزار نمونه خون بند ناف

  پنجشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۵ — ۱۱:۳۴
تعداد بازدید : ۱۹۷   
 تحلیل ایران -ذخیره‌سازی ۷۵ هزار نمونه خون بند ناف

مدیرعامل بانک خون بند ناف رویان با بیان اینکه تاکنون ۷۵ هزار نمونه از سراسر کشور در بانک خون بند ناف ذخیره‌سازی شده است.

به گزارش تحلیل ایران ، مرتضی ضرابی مدیرعامل بانک خون بند ناف رویان در حاشیه کاشت 3 هزار نهال در بوستان یاس فاطمی که با مشارکت اعضای فعال بانک سلول‌های بنیادی خون بند ناف صورت گرفت در گفت‌وگو با خبرنگار فارس، گفت: این جشن به مناسبت هفته درختکاری و به منظور تکریم جایگاه حفظ طبیعت با توجه به دستورات ائمه و آموزه‌های دینی است و در راستای رسالت اجتماعی شرکت رویان با مشارکت اعضای بانک خون بند ناف در سراسر کشور به منظور گرامیداشت روز طبیعت اجرا شده است.

وی افزود: معتقدیم همانطور که سلول‌های بنیادی خون بند ناف در نجات انسان‌ها مؤثر است و می‌تواند حیات مجددی را برای انسان‌ها تضمین کند کاشت درخت و حفظ طبیعت هم می‌تواند در حفظ محیط زیست و زندگی به منظور انتقال این امانت در دستمان به آینده موثر باشد.

مدیرعامل بانک خون بند ناف رویان تصریح کرد: ما به دنبال پیوند زدن ذخیره بند ناف و کاشت نهال برنامه کاشت 3 هزار نهال را در بوستان یاس فاطمی اجرا کردیم.

وی اظهارداشت: خانواده‌هایی که نمونه‌های بند خون ناف خود را ذخیره کرده‌اند قطعاً با حضور خود و با گرامیداشت روز طبیعت و لزوم کاشت درخت در ارائه این آموزه بسیار مهم به فرزندان خود نقش بالایی دارند.

ضرابی خاطرنشان کرد: بحث ذخیره‌سازی سلول‌های بنیادی بند ناف به عنوان انقلاب نوینی در عرصه خدمات پزشکی چند سالی است که خدماتی را ارائه می‌کند.

وی گفت: خون بند ناف که قبلاً به عنوان زباله‌های بیولوژیک دور ریخته می‌شد هم‌اکنون با ذخیره‌سازی می‌تواند جهت استفاده از سلول‌های بنیادی آن و پیوند در آینده به کار گرفته شود.

مدیرعامل بانک خون بند ناف رویان افزود: بیماری‌هایی که منشأ خونی دارند می‌توانند با ذخیره خون بند ناف جان انسان‌ها را نجات دهند.

مدیرعامل بانک خون بند ناف رویان تصریح کرد: در حال حاضر 75 هزار نمونه از سراسر کشور ذخیره‌سازی کرده‌ایم و تاکنون 20 پیوند هم با استفاده از خون ذخیره‌سازی بند ناف انجام شده است.

ضرابی با بیان اینکه هم‌اکنون نمونه خون بند ناف در بانک ذخیره‌سازی به صورت عمومی و خصوصی نگهداری می‌شود، گفت: نگهداری این نمونه خون در بانک عمومی هزینه‌ای ندارد و خانواده‌ای که درخواست این امر را دارند می‌توانند به راحتی این کار را با تکمیل برخی فرم‌ها انجام دهند اما نگهداری نمونه خون بند ناف در بانک خصوصی جهت استفاده همان فرد ذخیره می‌شود خانواده‌ها باید با پرداخت 2 میلیون و 400 هزار تومان برای یک بار و شارژ سالیانه 100 هزار تومانی این ذخیره خون بند ناف را نگهداری کنند.

فارس نوشت :وی در پایان گفت  نمونه‌های خون بند ناف ذخیره شده برای پیوند به بیماران با عارضه‌های خونی انجام می‌شود که می‌توان در پیوند بیماران دارای تالاسمی و انواع سرطان‌های خونی، کم‌خونی‌های مادرزادی و فلج مغزی جهت درمان‌ آنها به کار گرفته شود.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :