موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی حوادث

a/119922 :کد

طبق گزارش؛

ترفند پرایدسوار برای سرقت اموال مسافران

  پنجشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۵ — ۱۱:۳۷
تعداد بازدید : ۱۹۰   
 تحلیل ایران -ترفند پرایدسوار برای سرقت اموال مسافران

جوان پرایدسواری که با ترفندی خاص اموال مسافران و زائران را می ربود با تلاش کارآگاهان پلیس آگاهی دستگیر شد.

 به گزارش تحلیل ایران، جوان پرایدسواری که با ترفندی خاص اموال مسافران و زائران را در مشهد می ربود با تلاش کارآگاهان پلیس آگاهی خراسان رضوی دستگیر شد.

 
هفتم اسفند زوج پیری که حدود 70 سال سن دارند به مراکز انتظامی مراجعه کردند و پرده از شگرد یک سارق پراید سوار برداشتند. این زوج که همه اموال و حتی پول های خود را از دست داده بودند در شکایت خود اظهار داشتند: ساعت حدود 4 بامداد بود که از شهرستان گنبد به پایانه مسافربری مشهد رسیدم.
 
در این هنگام راننده ای که فریاد می زد «دربستی!» به سوی ما آمد و قبل از آن که مقصدمان را بگوییم کیف و چمدان هایمان را داخل صندوق عقب گذاشت و از ما خواست سوار شویم. ما هم که قصد داشتیم مسافرخانه ای را برای استراحت پیدا کنیم و از سوی دیگر هم به دلیل مسافرت با اتوبوس خسته شده بودیم در صندلی عقب نشستیم تا راننده جوان ما را به مسافرخانه ای هدایت کند اما راننده بعد از عبور از یک تقاطع غیرهمسطح بزرگ (میدان جمهوری اسلامی) در حاشیه بولوار توقف کرد و با بیان این که باز هم خودرواش خراب شده است، چند بار استارت زد. او سپس کاپوت خودروی پراید را بالا زد و کمی با قطعات موتور مشغول شد. دقایقی بعد راننده جوان خطاب به ما گفت: این طوری نمی شود باید آن را هل بدهیم !ولی در آن وقت صبح که هنوز هوا تاریک بود عابری از آن محل عبور نمی کرد به همین دلیل راننده به من و همسرم گفت: شما پیاده شوید و خودرو را هل بدهید! طبق معمول با یک تکان کوچک روشن می شود!
 
ما هم که هیچ گاه فکر نمی کردیم طعمه یک دزد پراید سوار شده ایم با زحمت زیاد خودرو را چند متر حرکت دادیم ولی ناگهان خودرو روشن شد و راننده جوان پدال گاز را فشرد و فرار کرد. این درحالی بود که همه لوازم شخصی، پول واموال ما داخل چمدان های صندوق عقب بود و ما به خاطر ضعف بینایی نتوانستیم شماره پلاک خودرو را حفظ کنیم! گزارش خراسان حاکی است: در پی اعلام این شکایت پرونده مذکور به پلیس آگاهی پایگاه جنوب مشهد ارسال شد و مورد رسیدگی قرار گرفت. کارآگاهان که با صدور دستوراتی از سوی سرهنگ حمید رزمخواه (رئیس پلیس آگاهی) عملیات اطلاعاتی را برای شناسایی سارق پرایدسوار آغاز کرده بودند ابتدا به ترسیم چهره فرضی دزد اموال مسافران پرداختند ولی این اقدام پلیسی به نتیجه نرسید.
 
در همین حال بود که زوج پیر اعلام کردند هنگام سوار شدن به خودروی مذکور شماره ایران 78 را مشاهده کرده اند. این سرنخ موجب شد تا بررسی خودروهایی با این شماره انتظامی آغاز شود ولی پس از انجام تحقیقات مقدماتی مشخص شد که شماره مذکور جعلی است . به همین خاطر شماره پلاک مذکور به همه عوامل گشتی و مراکز انتظامی اعلام شد و اقدامات اطلاعاتی دیگر برای دستگیری سارق مذکور دردستور کار پلیس قرار گرفت.
 
 در حالی که فعالیت ها و رصدهای کارآگاهان در این باره ادامه داشت شب سه شنبه گذشته، ناگهان کارآگاهان در خیابان امام رضا (ع) مشهد خودرویی را با همین مشخصات مشاهده کردند و به تعقیب غیرمحسوس آن پرداختند. راننده جوان این خودرو که در حال مسافرکشی بود به سمت شهرک شهید رجایی مشهد حرکت ‌کرد. کارآگاهان که در تعقیب وی بودند با استفاده از شگردهای پلیسی دریافتند که راننده مذکور همان فرد تحت تعقیب است بنابراین وی را دستگیر  کردند و به پلیس آگاهی انتقال دادند.
 
باشگاه خبرنگاران نوشت: این راننده 32 ساله که ابتدا هرگونه ارتکاب جرمی را انکار می کرد وقتی با زوج پیر روبه رو شد دیگر نتوانست حقیقت موضوع را منکر شود. بنابراین وی درحالی به سرقت اموال زوج زائر اعتراف کرد که اسناد و مدارک پلیس نشان می داد وی سرقت های دیگری نیز انجام داده است.  این گونه بود که راننده پرایدسوار مورد بازجویی های تخصصی قرار گرفت و به 4 فقره سرقت دیگر از مسافران و زائران با همین ترفند اعتراف کرد. تحقیقات بیشتر در این باره همچنان ادامه دارد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :