موضوعات ‌مرتبط: سیاسی رصد سیاسی

a/119964 :کد

دادستان کل کشور

نتوانستیم ننگ ربا را از سیستم بانکی پاک کنیم

  پنجشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۵ — ۱۷:۰۵
تعداد بازدید : ۲۶۹   
 تحلیل ایران -نتوانستیم ننگ ربا را از سیستم بانکی پاک کنیم

دادستان کل کشور با بیان اینکه چرا باید بوی نزول و عملیات رباخواری در بانک‌های ما به مشام برسد، گفت: نتوانستیم ننگ نزول و ربا را از سیستم بانکی پاک کنیم.

به گزارش تحلیل ایران ، حجت‌الاسلام محمد جعفر منتظری در مراسم اختتامیه چهارمین دوره مسابقات سراسری قرآن قوه قضائیه اظهار داشت: در بیان قرآن کریم کار انسان در ضلالت و گمراهی به جایی می‌رسد که دیگر بازگشتی برای او متصور نیست و این در برابر هدایت و شفای قرآن است که خداوند آن را برای بشریت ارسال کرده است.

وی افزود: قرآن در تعبیری خود را نور معرفی کرده است و نور مبین و روشنایی آشکار برای مردم است، ذات مقدس احدیت نیز نور معرفی می شود و پیامبر نیز که با توجه به کار نور و روشنایی‌اش که عالم ظلمانی را روشن، رنگ‌ها و چهره‌ها را متمایز می‌کند و راه را باز می کند، اگر به این عمق انسان ساز قرآن توجه شود و به جان آن به عنوان راهنما و کتاب زندگی عمل شود زندگی قرآنی خواهد بود که پر برکت خواهد بود.

دادستان کل کشور در ادامه با بیان این که ما شاکریم که انقلاب بزرگ اسلامی موجب شد جامعه ما گرایش فراوانی به قرآن پیدا کند و این انقلاب به هویت اسلامی ما نیز به برکت معارف اسلامی هویت بخشیده است افزود: باید نواقص و اشکالات آن برطرف شود و جامعه قرآنی در بازارش ربا و کم فروشی نیست و بانک‌هایش به دنبال نزول دادن نیست.

حجت‌الاسلام منتظری افزود: عملکردهای ما هرگز نباید به عنوان یک ملت اسلامی شناخته شود آیا عملکرد بانک‌ها و بازار معرف یک جامعه اسلامی است؟ مگر می شود گناهی که در قرآن کریم به عنوان جنگ با خدا در نظر گرفته شده است مورد توجه نباشد؟ چرا باید بوی نزول و عملیات رباخواری در بانک‌های ما به مشام برسد؟ همه عملیات بانکی نزول نیست و قوانین کاملا اسلامی است اما در اجرا نباید طوری دیگر عمل شود.

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری چندین سال است که می فرمایند نجات اقتصاد کشور مبتنی بر این است که اقتصادمان را مقاومتی کنیم؛ 38 سال از انقلاب می گذرد و ما هنوز نتوانستیم ننگ نزول و ربا را از سیستم بانکی پاک کنیم؛ متاسفانه بازار ما هم کم و بیش درگیر ربا است، یک جامعه قرآنی باید بایدها و نبایدهای قرآن را در خود پیاده کند.

دادستان کل کشور گفت: دشمن با همه ابزارهایی که در دست دارد به جنگ با فرهنگ قرآنی آمده است، خانواده‌ها بدانند امروز دشمن در مبارزه با جمهوری اسلامی مثل نبرد صدام نیامده، امروز دشمن سنگرهای حمله‌اش در فضای مجازی است، فضایی که با همه بهره برداری‌های مفیدی که از آن کرد جهنم سوزان و دریای مواج غرق کننده‌ای است که کسانی را که سوار بر کشتی نجات نیستند غرق می کند.

فارس نوشت : وی در پایان ضمن تشکر از تمام برگزارکنندگان این دوره از مسابقات میزبانی موفق این دوره را مرهون تلاش تمام مسؤولان آذربایجان‌شرقی و همراهی با دادگستری آذربایجان شرقی خواند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :