موضوعات ‌مرتبط: سیاسی رصد سیاسی

a/120007 :کد

انتخابات

کسی حق اعلام نتیجه انتخابات را جز وزارت کشور ندارد

  جمعه ۲۰ اسفند ۱۳۹۵ — ۱۱:۳۶
تعداد بازدید : ۱۸۵   
 تحلیل ایران -کسی حق اعلام نتیجه انتخابات را جز وزارت کشور ندارد

رئیس کمیته امنیت ستاد انتخابات کشور خطاب به نامزدها و طرفدارانشان در انتخابات۹۶ گفت: هیچ مرجع و کسی حق اعلام نتیجه انتخابات را جز وزارت کشور ندارد.

به گزارش تحلیل ایران حسین ذوالفقاری رئیس کمیته امنیت ستاد انتخابات کشور ، با اشاره به تمهیدات پیش‌بینی شده امنیتی در امر برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر در اردیبهشت 96 اظهار داشت: انشاءالله کاندیداها، طرفدارانشان و مردم و دست‌اندرکاران همان طوری که در انتخابات سال گذشته هم قانون و هم اخلاق را رعایت کردند در انتخابات سال آتی هم همین روال ادامه پیدا کند تا مشکلی از نظر امنیتی نداشته باشیم.

وی خطاب به نامزدها و کاندیداها در انتخابات آتی تأکید کرد: هیچ کس حق اعلام نتیجه انتخابات را جز وزارت کشور ندارد. لذا ستاد انتخابات وزارت کشور براساس قانون، مرجع اعلام نتایج انتخابات است و هیچ کس و هیچ مرجع دیگری حق اعلام نتیجه انتخابات را ندارد.

رئیس کمیته امنیت ستاد انتخابات کشور با تأکید بر اینکه اگر موارد ذکرشده توسط کاندیداها و طرفدارانشان و دیگر افراد رعایت شود، مشکلی از نظر امنیتی نخواهیم داشت، ادامه داد: احزاب و گروه‌ها و جریانات و... قانون، اخلاق و مصلحت کلی نظام و جامعه را رعایت کنند.

ذوالفقاری گفت: اگر در یک زمانی یک فرد یا گروهی بخواهد در امنیت انتخابات اخلال ایجاد کند، قطعا ملاحظه هیچ کسی نخواهد شد لذا در این ارتباط ملاحظه هیچ فرد و یا جریان خاصی نخواهد شد. با هر اسم و نامی که می‌خواهند باشند اما باید بدانند که قانون و اخلاق را باید رعایت کنند و هرکسی این کار را نکند، حتی امکان دارد ما با افرادی تحت این عنوان که سبب مسئله‌ای شده‌اند، برخورد کنیم.

فارس نوشت : وی افزود این نیست که اگر کسی کاری کند و حرفی بزند و رفتاری داشته باشد و غائله‌ای راه بیندازد و فکر کند که با خودش کسی کاری ندارد. این طور نیست؛ قطعا اگر کسی به عنوان سبب از نظر حقوقی شناخته شود، حتما به عنوان مسبب از نظر قضایی، حقوقی و امنیتی تحت تعقب قرار خواهد گرفت.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :