موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی پلیس

a/120008 :کد

رئیس پلیس آگاهی

سرقت‌های خرد در ماه آخر سال افزایش پیدا می‌کند

  جمعه ۲۰ اسفند ۱۳۹۵ — ۱۱:۴۶
تعداد بازدید : ۲۲۷   
 تحلیل ایران -سرقت‌های خرد در ماه آخر سال افزایش پیدا می‌کند

رئیس پلیس اگاهی ناجا گفت: وضعیت سرقت در ۵ استان بزرگ کشور مطلوب نیست، با این حال در ۱۱ ماهه سال ۹۵ نسبت به مدت مشابه سال گذشته سرقت ها در کشور ۴ درصد کاهش داشته است.

به گزارش تحلیل ایران ، سردار محمدرضا مقیمی با بیان اینکه وضعیت سرقت‌ها در پنج استان کلان مناسب نیست، اظهار داشت: در بقیه استان ها همکاران ما در ناجا توانستند با کنترل و برنامه ریزی مناسب از وقوع سرقت ها جلوگیری کنند.

وی با اشاره به کشفیات سرقت توسط پلیس کشور خاطر نشان کرد: سرقت های خرد که در ساعت اولیه شب با عنوان سرقت سر شب اتفاق می افتاد پلیس باید با هوشیاری این موضوع را کنترل کند که در این زمینه مردم نیز می توانند با رعایت هشدار های انتظامی نقش بسیار مهمی ایفا کنند.

رئیس پلیس آگاهی ناجا با بیان اینکه در ماه آخر سال سرقت های خرد مانند کیف قاپی، جیب بری و... افزایش پیدا می کند، اضافه کرد: درکشف وقوع سرقت ها توانستیم آمار را به دو درصد افزایش دهیم.

سردار مقیمی با اشاره به کاهش ۴ درصدی سرقت ها در کشور در ۱۱ ماهه سال ۹۵ نسبت به سال گذشته خاطرنشان کرد: در ایام پایانی سال به جهت حمل پول زیاد توسط شهروندان برای خرید و وسوسه سارقان جهت سرقت و کیف قاپی باید اطلاع رسانی لازم به شهروندان به ویژه خانم ها در خصوص عدم حمل وسایل غیر ضروری مانند طلا و جواهرات و مراقبت از اموالشان انجام تا از وقوع حوادث ناخوشایند جلوگیری کنیم.

ایلنا نوشت : وی تصریح کرد هموطنان در ایام عید قبل از ترک منزل ضمن رعایت نکات ایمنی جهت پیشگیری از وقوع سرقت، منزل را به همسایگان و افراد مطمئن و قابل اعتماد بسپارند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :