موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی کار و تعاون

a/120092 :کد

بیکاری؛

۵۰۰ هزار نفر به جمعیت بیکاران افزوده شد

  شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۵ — ۱۰:۰۹
تعداد بازدید : ۲۶۴   
 تحلیل ایران -۵۰۰ هزار نفر به جمعیت بیکاران افزوده شد

معاون اشتغال وزیر کار درباره میزان اشتغال زایی دولت در سال ۹۵ گفت:در سال ۹۵ یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر ورودی به کار داشته ایم که از این تعداد حدود ۷۰۰ هزار نفر شغل جدید ایجاد شده است.

به گزارش تحلیل ایران، دی ماه سال جاری بود که علی طیب نیا، وزیر امور اقتصادی و دارایی در نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان سمنان در سالن یادگار امام(ره) با اشاره به ایجاد اشتغال برای یک میلیون و 445 هزار نفر در بهار و تابستان 95، گفت: این میزان ایجاد اشتغال از سوی دولت تدبیر و امید، در تاریخ ایران بی‌سابقه است.بررسی های نشان داد که در حالی وزیر اقتصاد ایجاد 1.4میلیون شغل در 6ماهه امسال را در کشور بی‌سابقه خوانده که در بررسی‌های آماری مشخص شده، 830هزار نفری که در شش‌ماهه دوم پارسال اخراج شدند و امسال مجدداً به بازار کار برگشتند، از آمار اشتغالزایی خالص دولت کم نشدند.

 عیسی منصوری،معاون اشتغال وزیر کار اظهارات طیب نیا را رد می کند و تأکید دارد که وزیر اقتصاد چنین موضوعاتی را بیان نکرده  است . معاون اشتغال ربیعی در دفاع از عملکرد  اشتغالی دولت ضمن رد اظهارات طیب نیا در گفت وگو با تسنیم می گوید:در سال 95 یک میلیون و 200 هزار نفر ورودی به کار داشته ایم. در واقع طی یک ساله منتهی به تابستان 95 این میزان به بازار کار وارد شده است که از این تعداد حدود 700 هزار نفر شغل جدید ایجاد شده است. به این معنی که برای همه ورودی ها فرصت شغلی ایجاد نشده است. یکی از 5کشور دنیا هستیم که در یک سال 700 هزار شغل ایجاد شد و این ظرفیت خوب اما ناکافی است و نسبت به آنچه نیاز است عقب هستیم.
 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :