موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/120131 :کد

بشار اسد

ورود بدون مجوز نیروهای خارجی به سوریه تجاوز است

  شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۵ — ۱۲:۵۲
تعداد بازدید : ۱۶۶   
 تحلیل ایران -ورود بدون مجوز نیروهای خارجی به سوریه تجاوز است

رئیس جمهوری سوریه در گفتگو با یک رسانه چینی اعلام کرد که دمشق نیروهای خارجی را که بدون مجوز وارد خاک سوریه می شوند، نیروهای متجاوز می داند.

به گزارش تحلیل ایران ، «بشار اسد» رئیس جمهوری سوریه در گفتگو با شبکه چینی «فینیکس» اعلام کرد: دمشق نیروهای خارجی را که بدون مجوز وارد خاک سوریه می شوند، نیروهای متجاوز می داند.

بر اساس این گزارش، وی همچنین تصریح کرد: آمریکایی ها در ایجاد آشوب و مشکلات و معضلات گوناگون متبحر هستند. آنها فقط چگونه تخریب کردن را به خوبی بلد هستند.

بشار اسد با اشاره به سلسله مذاکرات صلح سوریه در شهر ژنو گفت: اگر می خواهیم مذاکرات ژنو با موفقیت روبه رو شود، باید به سوری ـ سوری بودن آن پایبند باشیم. ما برای حل بحران سوریه تنها به راهکار سیاسی اعتقاد داریم.

رئیس جمهوری سوریه همچنین اظهار داشت: شاید چند دور دیگر مذاکرات در شهرهای ژنو و آستانه برگزار شود و این راه طولانی است که باید طی شود.

وی در ادامه یادآور شد: مذاکرات ژنو توسط «استفان دی میستورا» و سازمان ملل متحد و با اعمال نفوذ دولت‌هایی که به دنبال تحت فشار قرار دادن دمشق بودند، برگزار شد. این مذاکرات برای حل سیاسی بحران سوریه برگزار نشد.

بشار اسد با بیان اینکه در مذاکرات ژنو 4 دستاورد خاصی محقق نشد، گفت: در این مذاکرات تنها بر سر جدول برنامه ها توافق کردیم. ما در دولت سوریه وظیفه خود می دانیم که از ملت خود در برابر تروریسم حمایت کنیم.

وی در ادامه تصریح کرد: مبارزه با تروریسم باید فراگیر باشد نه اینکه فقط از طریق حملات هوایی صورت گیرد. آمریکا و سوریه هیچ ارتباطی به صورت رسمی با یکدیگر ندارند. حملات آنها به داعش در سوریه بدون اخذ مجوز از سوی دولت دمشق صورت گرفته و می گیرد.

رئیس جمهوری سوریه در ادامه افزود: ما نسبت به گذشته امید بیشتری داریم که آمریکا در سایه دولت جدید آن به کشورهایی که در حال مبارزه با تروریسم هستند، بپیوندد. با این حال، در خصوص ترکیه باید گفت که هیچ چیزی تغییر نکرده است. ترکیه همچنان از تروریسم حمایت می کند.

مهر نوشت : وی در بخش دیگری از سخنان خود به تحریم اقتصادی سوریه توسط کشورهای غربی اشاره کرده و گفت این تحریم ها مانع از دستیابی ما به کالاهای اساسی مورد نیاز مردم سوریه شد. آن دسته از کشورهای غربی که در عضویت دائم شورای امنیت سازمان ملل هستند به دنبال استفاده ابزاری از این شورا برای پیاده سازی اهداف خود هستند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :