موضوعات ‌مرتبط: فناوری گوشی

a/120171 :کد

اپل

اپل از انرژی‌های ۱۰۰ درصد تجدیدپذیربرای تولید گوشی استفاده می کند

  شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۵ — ۱۷:۰۶
تعداد بازدید : ۲۰۴   
 تحلیل ایران -اپل از انرژی‌های ۱۰۰ درصد تجدیدپذیربرای تولید گوشی استفاده می کند

اپل از انرژی‌های ۱۰۰ درصد تجدیدپذیر برای تولید محصولات خود در ژاپن بهره می‌گیرد

به گزارش تحلیل ایران ، کمپانی اپل به تازگی از تصمیم خود برای همکاری با شرکت Ibiden ژاپن به منظور تولید محصولات خود در این کشور با کمک انرژی های ۱۰۰ درصد تجدیدپذیر خبر داد.

بر اساس این همکاری، شرکت Ibiden متعهد شده تا علاوه بر تحقیق بر روی استفاده بهینه از انرژی های پاک و تجدیدپذیر، تمامی تلاش مهندسان خود را برای توسعه و بکارگیری تجهیزاتی که با کمک آن ها می توان به این امر مهم دست یافت، به کار ببندد. به عنوان مثال، یکی از این موارد سیستم های خورشیدی فوتوولتائیک پیشرفته در این کشور است.

لیزا جکسون، معاون بخش محیط زیست، سیاستگذاری و برنامه های اجتماعی اپل در این رابطه عنوان کرد:

همکاری با شرکت هایی همچون Ibiden که در زمینه استفاده از انرژی های تجدیدپذیر فعالیت دارند، باعث افتخار ماست چرا که از این طریق، نه تنها آسیبی به محیط زیست وارد نخواهد شد بلکه از لحاظ اقتصادی نیز برای ما مقرون به صرفه خواهد بود.

گفته می شود که محصولات تولید شده توسط شرکت Ibiden، در مدارها و همچنین بسته های چیپ مورد استفاده در دستگاه های هوشمند اپل مورد استفاده قرار خواهد گرفت. قرار است در طی این پروژه، حدود 12MW برق از انرژی خورشیدی تولید شود که به مراتب بیشتر از نیرویی است که اپل برای تولید محصولات خود در این کشور به آن نیاز دارد.

اپل و شرکت نام برده در نظر دارند تا سالیانه چیزی حدود ۲.۵ میلیون کیلووات برق را از انرژی های تجدیدپذیر تولید کنند که گفته می شود این هدف در سال ۲۰۱۸ محقق خواهد شد. آمارها نشان می دهد که تولید این میزان برق، معادل خارج کردن حدود ۴۰۰ هزار خودرو از خیابان های این کشور است.

جکسون در ادامه صحبت های خود افزود:
تابناک نوشت: ما در تلاشیم تا تمامی فعالیت های خود در سراسر جهان را با استفاده از انرژی های ۱۰۰ درصد تجدیدپذیر انجام دهیم؛ از این رو، همکاری با شرکت هایی که در این زمینه فعالیت دارند و می توانند به ما در رسیدن به این هدف مهم کمک کنند حائز اهمیت است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :