موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی حوادث-انتظامی

a/120190 :کد

بر اساس آمار تصادفات نوروزی؛

مردان ایرانی در نوروز بیشتر از زنان می‌میرند

  شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۵ — ۲۱:۱۶
تعداد بازدید : ۲۰۶   
 تحلیل ایران -مردان ایرانی در نوروز بیشتر از زنان می‌میرند

در نوروز پنج سال گذشته (۱۳۹۱ تا ۱۳۹۵) حوادث رانندگی منجر به مرگ پنج هزار و ۳۸۴ تن از هموطنان شد که نوروز سال ۹۲ با یک هزار و ۲۲۷ مورد و نوروز سال ۹۵ با ۹۶۴ موردبه ترتیب بیشترین و کمترین فوتی‌ها را دارد.

به گزارش تحلیل ایران به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان پزشکی قانونی کشور، در پنج سال گذشته به استثنای سال1392،  آمار تلفات حوادث رانندگی ایام نوروز (از 25 اسفند تا 15 فروردین سال بعد) با سیر نزولی مواجه بوده و در سال‌های 1394 و 1395 به کمتر از هزار نفر رسیده است.

تسنیم نوشت: بر اساس آمارهای موجود در نوروز سال جاری، 964 و در نوروز سال گذشته 968 نفر در حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند که در هر دو این سال‌ها، استان فارس بیشترین آمار تلفات را داشته است. همچنین نوروز سال 95 کمترین تلفات حوادث رانندگی در استان ایلام و در نوروز سال 94 در اردبیل ثبت شده است.آمار تلفات حوادث رانندگی در نوروز دو سال اخیر نشان می‌دهد که 70 درصد متوفیات این حوادث مرد بودند و بیش از 50 درصد تلفات نیز به دلیل ضربه به سر جان خود را از دست داده‌اند.بر اساس این گزارش به طور متوسط 6 تا 6.5 درصد تلفات رانندگی در هر سال مربوط به ایام نوروز است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :