موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/120200 :کد

بر اساس گزارش؛

افزایش تنش بین ترکیه و هلند

  یکشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۵ — ۰۰:۳۲
تعداد بازدید : ۳۱۰   
 تحلیل ایران -افزایش تنش بین ترکیه و هلند

دولت هلند از فرود آمدن هواپیمای حامل وزیر امور خارجه ترکیه در خاک خود جلوگیری کرد.

 به گزارش تحلیل ایران، واحد مرکزی خبر نوشت: رسانه های ترکیه اعلام کردند: هلند از سفر وزیر امور خارجه ترکیه به روتردام جلوگیری و در پی آن او سفرش را لغو کرد.

 

هلند به وزیر خانواده ترکیه اجازه ورود نداد
تلویزیون الجزیره  اعلام کرد مقامات هلندی مانع از ورود هیئت وزیر خانواده ترکیه به هلند شدند.این شبکه افزود: وزیر خانواده ترکیه به همراه هیئت همراه به صورت زمینی قصد ورود به هلند را داشت.

 

ترکیه کاردار سفارت هلند را احضار کرد.
گفتنی است هلند امروز از فرود هواپیمای حامل وزیر خارجه ترکیه جلوگیری کرد.

  

اردوغان : هلند از بازماندگان نازی است


 رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه روز شنبه گفت هلند از بازماندگان نازی و فاشیست است.

 پس از آنکه هلند به هواپیمای حامل وزیر امور خارجه ترکیه اجازه فرود نداد، اردوغان تهدید کرد به دیپلمات های هلندی اجازه ورود به ترکیه نخواهیم داد.

شبکه العالم نیز به نقل از اردوغان اعلام کرد، به اقدام هلند پاسخ شایسته خواهیم داد.

 

چاوش اوغلو: سیاستمداران نژادپرست هلند با لاله های عثمانی هم سربراه نشدند

مولود چاوش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه روز شنبه گفت تصمیم دولت هلند درخصوص ممنوعیت سفر وی به روتردام بدون پاسخ نخواهد ماند و بدون شک این تصمیم پیامدهایی خواهد داشت.وزیر امور خارجه ترکیه در واکنش به سخنان مقام های دولت هلند مبنی بر اینکه مولود چاووش اوغلو می تواند برای بازدید از موزه ها و قدم زدن در میان لاله های واژگون این کشور به هلند سفر کند گفت هلندی ها گل های لاله را در دوره عثمانی از ترکیه به این کشور برده اند اما این گل ها هم نتوانست سیاستمداران نژادپرست هلند را سربراه کند.  

 

وزیر خانواده ترکیه در نظر دارد به صورت زمینی به هلند سفر کند

خبرگزاری آناتولی ترکیه روز شنبه اعلام کرد وزیر خانواده ترکیه پس از اقدام دولت هلند به جلوگیری از فرود هواپیمای وزیر امور خارجه ترکیه در این کشور، به صورت زمینی به شهر روتردام هلند سفر خواهد کرد.به گزارش خبرگزاری رویترز از آنکارا، فاطما بتول وزیر خانواده ترکیه نیز قرار است در چارچوب گردهمایی های تبلیغاتی ترکیه به هلند برود.

 

شهردار روتردام:چاوش اوغلو حق ندارد در روتردام برای همه‌پرسی تبلیغ کند

شهردار روتردام تاکید کرد مولود چاوش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه اجازه نخواهد داشت در سفر روز شنبه خود به این شهر برای همه پرسی اصلاح قانون اساسی ترکیه که قرار است شانزدهم آوریل  برگزار شود، تبلیغ کند.احمد ابوطالب شهردار روتردام تاکید کرد:" مسلما وزیر امور خارجه ترکیه از مصونیت دیپلماتیک برخوردار است و ما با او محترمانه برخورد می کنیم با این حال ما ابزارهای دیگری نیز در اختیار داریم که می توانیم با استفاده از آنها مانع از وقوع برخی حوادث در فضای عمومی شهرمان شویم."
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :